Żubry wczoraj i dziś

Żubry wczoraj i dziś, Polska 2020

Każdy żubra zna i wie, jak on wygląda. Jednak znajomość jego potrzeb, zwyczajów, diety i behawioru nie jest już tak powszechna. Obecnie ponad dwa tysiące żubrów żyje w sześciu wolnych populacjach w całej Polsce.

 • Czas trwania: 34 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Bartosz Klamra

Żubry wczoraj i dziś w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Wanda Olech Scenariusz
 • Bartosz Klamra Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film dokumentalny, którego głównym bohaterem jest żubr. Każdy żubra zna i wie, jak on wygląda. Jednak znajomość jego potrzeb, zwyczajów, diety i behawioru nie jest już tak powszechna. Żubry dużo czasu poświęcają na spokojne przeżuwanie, leżąc w lesie, gdzie mniej dokuczają im owady. Żubrom potrzeba przestrzeni, wody, pokarmu i spokoju. Obecnie ponad dwa tysiące żubrów żyje w sześciu wolnych populacjach w całej Polsce.

Film dokumentalny, którego głównym bohaterem jest żubr. Każdy żubra zna i wie, jak on wygląda. Jednak znajomość jego potrzeb, zwyczajów, diety czy behawioru nie jest już tak powszechna. Żubry dużo czasu poświęcają na spokojne przeżuwanie, leżąc w lesie, gdzie mniej dokuczają im owady. Żubrom potrzeba przestrzeni, wody, pokarmu i spokoju. Obecnie mamy ponad dwa tysiące żubrów w sześciu wolnych populacjach w całej Polsce. Po I wojnie światowej w kraju nie został ani jeden dziko żyjący żubr. Długi był to proces, żeby odtworzyć populację tych pięknych zwierząt.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×