- Odcinek 2

Polska 2023

Multimedia

Streszczenie odcinka

Yvette zdobywa pierwsze doświadczenia w domu publicznym. Wierzy, że zarobi pieniądze, by odnaleźć Józefa. Jurina kolejny raz zderza się z rzeczywistością: jej mąż wraca z pracy w podłym nastroju. Z powodu zamachu Jurin boi się o posadę. Złość wyładowuje na żonie, gwałcąc ją. Dla Nastazji to nic nowego. Tak wygląda jej życie. Szlimakowska zaczyna szykować się na wielką zmianę. Wierzy, że już wkrótce uda jej się wyjechać z Warszawy do Biarritz. Tymczasem ludzie Gruna na jego polecenie mordują mecenasa Piotrowskiego, który zajmował się sprzedażą kamienicy i domu publicznego Szlimakowskiej. Do przyznania się do winy zmuszają bezdomnego Żyda. Szlimakowska traci szanse na sprzedaż, a wie, że nie będzie jej łatwo znaleźć innego kupca. Yvette podczas demonstracji niepodległościowej widzi, jak w tłumie zostaje porwana dziewczyna. Koleżanki z burdelu mówią, że w Warszawie często dziewczęta znikają. Yvette łączy porwanie z tym, co miało ją spotkać: podejrzewa, że może dziewczyny są porywane na sprzedaż do zagranicznych burdeli. Nikt jednak nie traktuje jej słów serio. Jurin zabiera Jurinę na kwestę do Domu Rosyjskiego, chce się pokazać z żoną w towarzystwie. Szuka każdej okazji, by przyspieszyć swój awans. Na balu Anastazja bardzo ciężko znosi przytyki innych kobiet i aluzje do skandalu obyczajowego, który był jej udziałem. Ucieka z balu, przez co znów zawodzi męża. Yvette przyznaje się Szczerbowi, gdzie pracuje i że obsługuje przede wszystkim Rosjan. W zamian za mieszkanie obiecuje przynosić informacje, które uda jej się wyciągnąć od rosyjskich oficerów. Dzięki jej działaniom udaje się ustalić, który z więźniów dał się złamaći które z kontaktów i komórek PPS są zagrożone. Szef Ochrany, Margrafski, wzywa do siebie Gruna. Potrzeba mu człowiekao tak złej sławie jak Grun, który ma dojścia we wszystkich sferach miasta. Czując, że Rosjanom coraz trudniej utrzymać rygor, chce zasiać w Warszawie chaos, po to, by zyskać na czasie, nim nie zostaną sprowadzone większe siły. A przede wszystkim skierować nienawiść tłumu w stronę inną niż carska władza. Zadaniem Gruna ma być znalezienie Polakom nowego wroga.

 • Czas trwania: 45 minut
 • Gatunek: Serial historyczny

Polowanie na ćmy w telewizji

ZwińRozwiń

Komentarze

Skomentuj
 • Gość (gość)

  Ten film zdołował mnie, mimo że mam już swoje lata. Epatuje okrucieństwem i ohydą. Rozumiem, że takie były czasy, a kobiety miały dużo gorsze życie niż współcześnie. Jednak bardzo ciężko to się ogląda.

  31.03.2023 18:32
 • Gość (gość)

  Nie oglądam, staram się nie oglądać filmów, w których jest przemoc, gwałt, okrucieństwo itp. Można tę samą historię opowiedzieć, pokazać w sposób zawierający te elementy, epatujący tym, i w sposób niezawierający takich treści, takich obrazów, wulgaryzmów itp. Dlaczego nie wybrać drugiego sposobu przedstawiania historii, zwłaszcza polskiej historii?? Obraz przecież mocno działa na psychikę, emocje. Potrafi formować sposób myślenia, postrzegania u każdego człowieka, zwłaszcza młodego, dziecka; potrafi powodować negatywne skutki. ???

  29.03.2023 11:33
 • Ola (gość)

  Też tak uważam, popieram - po 23.

  27.03.2023 12:24
 • Rena (gość)

  Film okrutny. Powinien być nadawany po 23.00. straszny

  26.03.2023 20:48

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×