Całkiem niezła historia

Od pola do stołu, Polska 2024

Cykl reporterski tworzony przez najlepszych dziennikarzy z oddziałów TVP o tematyce społecznej opowiadający o ciekawych inicjatywach, ludziach i miejscach.

 • Czas trwania: 12 minut, Gatunek: Cykl reportaży

Całkiem niezła historia w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Cykl reporterski o tematyce społecznej opowiadający o ciekawych inicjatywach, ludziach i miejscach. Warto zwolnić dosłownie i w przenośni. Zjechać z autostrady, zboczyć z głównej ulicy, zabłądzić wśród podwórek po to by poznać z pozoru zwyczajne życie mieszkających na uboczu społeczności.

Rodzinna atmosfera i chęć czynienia dobra panują w działającej od 10 lat Kooperatywie o nazwie "DOBRZE. Warszawiakom, którzy ją, tworzą, zależy m.in. na zdrowym jedzeniu, na docenianiu lokalnych rolników, a także na biznesie"fair play"oraz na uczciwym traktowaniu pracowników. Zaczęło się od grupki przyjaciół, która w 2013 roku postanowiła zdobywać zdrowejedzenie i nawiązać współpracę z okolicznymi rolnikami. Od tamtej pory minęło niemal 10 lat, a Kooperatywa DOBRZE rozrosła się do kilkuset osób. Teraz to prężnie działający mechanizm. Produkty, które kupują i rozprowadzają członkowie kooperatywy, to owoce pracy lokalnych rolników i przedsiębiorców. Dostawy, zaopatrzenie, zamówienia to ogromna akcja logistyczna. Ale w Kooperatywie nie ma menedżera, tu każdy jest równy. Do kooperatywy może dołączyć każdy, jej członkami są przedstawiciele wielu różnych zawodów, a także studenci i emeryci.

Komentarze

Skomentuj
 • Janusz (gość)

  Dr inż. Ryszard Dulski najprawdziwszy pasjonat. Prywatnie człowiek o niezłomnych zasadach, godny najwyższego uznania.

  10.09.2020 23:52

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 10.0 Głosów: 1

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×