Zakochaj się w Polsce

Kozienicki Park Krajobrazowy, Polska 2024

Reportaż z różnych miejscowości Polski

 • Czas trwania: 23 minut, Gatunek: Magazyn
 • Prowadzący: Tomasz Bednarek

Zakochaj się w Polsce w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Tomasz Bednarek

Twórcy

 • Leszek Mazur Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Seria podróżnicza popularyzująca wiedzę o ciekawych miejscach w Polsce. Tomasz Bednarek prezentuje atrakcje turystyczne, a także mniej znane zakątki, które warto odwiedzić. Program przedstawia historię miast, wnętrza zamków, katedr, twierdz i innych obiektów architektonicznych. Tomasz Bednarek rozmawia z osobami dobrze znającymi ich historię. Tak tworzą się opowieści o polskiej historii, kulturze, architekturze i obyczajach.

Seria podróżnicza popularyzująca wiedzę o Polsce, prowadzona przez znanego aktora Tomasza Bednarka. Odwidza ciekawe miejsca w wielu zakątkach kraju. Wędruje nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale również dociera do miejsc, o których wiedzą nieliczni. W trakcie tych podróży poznajemy historię miast, zwiedzamy zamki oraz najpiękniejsze pałace, katedry, klasztory, pozostałości fortów, twierdz obronnych i innych obiektów architektonicznych. Tomasz Bednarek na szlaku swoich podróży rozmawia z osobami, które znają doskonale historię prezentowanych zabytków. Jego rozmówcami są m.in. przewodnicy, kustosze, historycy, architekci, etnografowie, rekonstruktorzy. Tak tworzą się opowieści o polskiej historii, kulturze, architekturze oraz obyczajowości.

Komentarze

Skomentuj
 • Gość (gość)

  Coraz trudniej kochać ten pis land😏

  16.07.2023 08:42
 • Teresa Okroy (gość)

  Super program "Zakochaj się w Polsce",dlaczego zniknął z tvp 1 w niedzielę. Czy zwykli Polacy nie mogą podziwiać piękna ojczystego kraju,aby później tam pojechać, tylko karmieni zaczynają być obczyzną. Kochamy uroki Polski i chcemy ją podziwiać. Program i prowadzacy ukazują Ojczyznę najlepiej jak można i zachęcają do zwiedzania. Nie karmcie nas innymi krajamy.

  05.02.2023 08:56
 • Mala (gość)

  Świetna ta piosenka na początku odcinka, wie ktoś co to za utwór ?

  04.06.2021 22:55
 • Anka (gość)

  Super program. Oglądam codzienne. Trochę za głośny podkład muzyczny. Polska jest piękna.

  18.03.2021 10:00
 • Piotr (gość)

  Bardzo fajny program i oglądam go za każdym razem.Polecam gorąco. Jest jeden minus. Czy realizatorzy mogli by ściszyć podkład muzyczny, bo zdecydowanie przeważa nad słowami. Reszta jest OK

  15.11.2020 15:33
 • Dikens (gość)

  Jeden z niewielu programów, ktorych można się coś. dowiedzieć. Bardzo wartościowy

  01.11.2020 00:34
 • FANKA PROGRAMU (gość)

  Bardzo fajny, ciekawy program. Super prowadzący! Jest tylko jedna wielka wada tego programu : jest stanowczo za krótki !!! 50 - 60 minut byłoby w sam raz. Można by coś więcej zobaczyć .

  20.09.2020 10:14
 • Skorpion (gość)

  Bardzo interesujacy program - gratuluje p.Tomaszowi.

  06.07.2020 01:31
 • Rafał Sudoł (gość)

  O ile większość odcinków jest super, to o Zakopanym słabiutko... Po prostu w jednym odcinku nie da się zmieścić tylu atrakcji. Zabrakło mi kilku ważnych miejsc.

  23.03.2020 16:01
 • gość (gość)

  Do tej pory trafiałam na odcinki o miejscach, w których nie byłam i myślałam po programie: "trzeba pojechać"! Tym razem było o Zakopanem, w którym jestem raz w tygodniu. I jeżeli we wszystkich odcinkach jest tyle prawdy o realiach pobytu w opisywanych miejscach, to nie warto na podawanych informacjach polegać. W filmie nie widać turystów, mieszkańców, ani na szlakach, ani w mieście, wydaje się, że miejsce jest wyludnione i idyllicznie puste. Niby kiedy tak jest, zwłaszcza w tak piękną pogodę? Pierwsza rzeczą, z jaką zderzymy się w Zakopanem to tłok, smród i nieuzasadniona drożyzna. Program jest po prostu nierzetelny.

  15.12.2019 09:07
 • Q (gość)

  Fajny program. Jak tylko mogę to oglądam.

  17.03.2019 09:15
 • Jerzy Wysokiński (gość)

  Od kilku miesięcy oglądam odcinki "Zakochaj się w Polsce", prowadzone przez Pana Tomasza Bednarka. Nie chciałbym się wymądrzać, ani pokazać się jako grafoman, ale jako człowiek od wędrujący z obozami wędrownymi muszę koniecznie pochwalić te programy. Uważam to za mój obowiązek. Dziękuję Panu Bednarkowi za wspaniałą robotę !

  23.09.2018 13:48
 • max (gość)

  A na TVP 1 dzisiaj w "zakochaj się w Polsce" można było się dowiedzieć że w czasie II WŚ. Niemcy przebywali na zamku w Pszczynie i co ciekawe płacili za pobyt.

  Bardzo ciekawe są te dokumenty na TVP o tych dobrych Niemcach. Czy robią je Polacy czy Niemcy a my tylko puszczamy niewyedukowanym polaczkom w ramach "edukacji" historycznej.

  12.03.2017 09:44
 • ryjek (gość)

  program ok tylko panie Bednarek czasem troszkę pomyślunku bo zrobić z karczmy piwnej PAB ,gdybym był hanysem dałbym Panu w pysk .Zakochaj się w Polsce -pab brawo.PAB celowo tak napisałem bo brzmi jak wymiociny . odcinek 13

  04.12.2016 13:41
 • Barbara Czech (gość)

  Witam. Oglądałam wiele odcinków "Zakochaj się w Polsce". Program jest bardzo interesujący, poszerza nasze horyzonty i pomaga poznać nasz cudowny kraj. Mam jednak propozycję by wybrać się z kamerą do Biecza w woj. małopolskim. Biecz tzw. Mały Kraków jest perełką Beskidu Niskiego. Według różnych źródeł był przez 2-5 dni stolicą Polski. Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Do połowy XVI wieku było jednym z największych w Polsce. Przeżył rozkwit w XIV i XV wieku dzięki posiadaniu statusu miasta królewskiego, zaś od XVII w. zaczęło podupadać. Współcześnie jest niewielkim, turystycznym miasteczkiem o malowniczym położeniu oraz z licznymi zabytkami. Często bywała tu Królowa Jadwiga i ufundowała szpital (najstarszy w Polsce), który obecnie jest odrestaurowywany. W czasie pobytu w Bieczu można zobaczyć piękne muzeum w skład którego wchodzi tzw. kromerówka (nazwa wzięta od Marcina Kromera), dom z baszą, baszta kowalska i turma katowska. Biecki kat zaprowadzi Państwa na wieżę ratuszową, skąd można podziwiać panoramę okolic. Tuż obok Biecza, w Libuszy mamy muzeum Przemysłu Naftowego i Etnografii. Bieckie muzeum oferuje kilka ciekawych tras turystycznych do zwiedzania samodzielnego bądź z przewodnikiem. Zatem zapraszam do Biecza. Pozdrawiam, Barbara Czech

  13.11.2016 10:43

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 8.0 Głosów: 1

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×