"07 zgłoś się". Porucznik Borewicz w nowej jakości na antenie TVP HD! [ZDJĘCIA]

Już 6 października o godz. 21:35 w TVP HD premiera zrekonstruowanego cyfrowo serialu „07 zgłoś się”. Sprawdźcie szczegóły!

Multimedia

"07 zgłoś się" odcinek 1. - TVP HD, piątek, 6 października 2017, godz. 21:35

Trzymająca w napięciu akcja, błyskotliwe dialogi i liczne romanse porucznika Borewicza – oto dlaczego serial „07 zgłoś się” cieszy się niezmiennie popularnością już od ponad 4 dekad.

Serial w reżyserii Krzysztofa Szmagiera powstawał przez ponad 10 lat, pierwsze odcinki zostały wyprodukowane w 1976 roku. Dzięki temu można dziś zobaczyć jak przez lata zmieniała się PRLowska rzeczywistość, choć trzeba zaznaczyć, że „07 zgłoś się” wniósł powiew zachodniego świata do siermiężnego PRL-u. I tak na ekranie pojawiała się coca-cola, butelki Johnnie Walkera czy woda kolońska Old Spice.

Porucznik Borewicz powraca! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Każdy odcinek to inne śledztwo i inny romans. Nasz bohater, pomimo powierzchownej szorstkości, był uosobieniem współczesnego amanta. Wśród pań, które uległy urokowi błyskotliwego milicjanta znalazły się m. in. Grażyna Szapołowska, Grażyna Barszczewska i Laura Łącz. Milicjantów z Komendy Stołecznej zagrali: Zdzisław Tobiasz (major Wołczyk), Zdzisław Kozień (porucznik Zubek), a Ewa Kuzyk-Florczak wcieliła się w postać sierżant Ewy Olszańskiej. W serialu oprócz stałej obsady pojawiła się plejada polskich aktorów: Artur Barciś, Piotr Fronczewski, Ewa Dałkowska, Jan Machulski, Dorota Stalińska, Grażyna Wolszczak, Leon Niemczyk i wielu innych.

Dzięki digitalizacji przeprowadzonej przez Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP widzowie zobaczą serial w najwyższej jakości. W TVP kończą się także prace nad rewitalizacją filmu Krzysztofa Kieślowskiego „Legenda”, a w trakcie rekonstrukcji są tak popularne seriale jak serial kryminalny „Ekstradycja”, „Zmiennicy” i „40-latek”.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Piotr (gość)

    Mnie się marzy zobaczyć pokolorowane przedwojenne fimy po rewitalizacji.

    03.10.2017 21:13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×