10 dni z Festiwalem Filmowym Sundance. Zobaczcie, co będzie można obejrzeć na SundanceTV [ZDJĘCIA]

Z okazji zbliżającego się Festiwalu Filmowego Sundance w Park City w Utah (19-29 stycznia 2017), kanał SundanceTV przygotował dla swoich widzów specjalny cykl 10 dni z Sundance – 10 days of Sundance. Od piątku 20 stycznia do niedzieli 29 stycznia, każdego wieczoru o 22:00, stacja wyemituje jeden wyjątkowy film.

Multimedia

Cykl 10 dni z Sundance obejmuje starannie wyselekcjonowane filmy prezentowane na festiwalu Roberta Redforda. Część z nich nie była jeszcze pokazywana w Polsce, dzięki czemu widzowie poczują się, jakby znaleźli się w pierwszym rzędzie podczas emisji najlepszych filmów ze światowej sławy festiwalu promującego kino niezależne.

Odbywający się raz w roku Festiwal Filmowy Sundance jest największym wydarzeniem kina niezależnego w Stanach Zjednoczonych, podczas którego prezentowane są dzieła amerykańskich i zagranicznych filmowców. Założony przez Roberta Redforda kanał SundanceTV pokazuje wiele filmów z Festiwalu ekskluzywnie i po raz pierwszy na SundanceTV.

Wśród premierowych filmów będzie można zobaczyć m.in. "Kate gra Christine" (Kate plays Christine), wstrząsający dokument przedstawiający przygotowania Kate Lyn Sheil do roli Christine Chubbuck, prezenterki telewizyjnej, która popełniła samobójstwo na wizji w 1974 r., a także "Jak się tańczy w Ohio" (How to Dance in Ohio), fascynujący obraz dnia codziennego ludzi cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

CZYTAJ TAKŻE:

"JACK IRISH". PREMIERA PIERWSZEGO SEZONU GŁOŚNEGO THRILLERA KRYMINALNEGO 15 GRUDNIA NA KANALE SUNDANCETV [ZDJĘCIA]
48 GODZIN Z SUNDANCE FILM FESTIVAL. SUNDANCETV PRZEDSTAWIA NAJLEPSZE KINO NIEZALEŻNE [ZDJĘCIA]

W cyklu zobaczymy także inne amerykańskie produkcje, m.in. "Rich Hill" – obsypany nagrodami dokument ukazujący biedę amerykańskiej prowincji z perspektywy dorastających chłopców, "Zapada noc" (Night Catches Us), film przedstawiający losy byłego członka Czarnych Panter, który po latach nieobecności powraca w rodzinne strony, czy "Computer Chess", nostalgiczny komediodramat przenoszący widza w lata 80., do środowiska pasjonatów nowinek technicznych.

Wśród propozycji z innych krajów w ramach cyklu 10 dni z Sundance zostanie wyemitowany m.in. chilijski thriller "Zabić człowieka" (To Kill A Man / Matar A Un Hombre), pokazujący do czego zdolny jest człowiek, by ochronić własną rodzinę, "Chorus", kanadyjski dramat stanowiący wnikliwe studium żałoby, czy "Sembene!", amerykańsko-senegalski dokument ukazujący życie senegalskiego reżysera Ousmana Sembene’a, nazywanego ojcem afrykańskiej kinematografii.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×