10. Sputnik nad Polską. "Uczeń" Kiriłła Sieriebriennikowa najlepszym filmem festiwalu! [ZDJĘCIA]

Jubileuszowa, 10. edycja festiwalu kina rosyjskiego Sputnik nad Polską za nami! Zobaczcie, jakie filmy okazały się najlepsze!

Multimedia

Nagrodę GRAND PRIX w sekcji Konkurs Filmów Fabularnych zdobywa: "UCZEŃ" reż. Kiriłła Sieriebriennikowa za zamknięcie w oryginalnej i zdyscyplinowanej formie palącego problemu współczesności. II nagrodę otrzymuje Aleksandr Kott za film "INSIGHT", natomiast III nagroda ląduje w rękach Iwana I. Twierdowskiego za "ZOOLOGIĘ".

Wyróżnienie Jury otrzymuje aktorka JULIA AUG za niezwykły aktorski talent, który możemy podziwiać w wielu różnorodnych stylistycznie i gatunkowo filmach. Serca publiczności i ich głosy powędrowały do debiutu fabularnego Aleksieja Krasowskiego i filmu "Windykator".

CZYTAJ TAKŻE:

"ŚWIATŁO POMIĘDZY OCEANAMI". ALICIA VIKANDER I MICHAEL FASSBENDER OPOWIADAJĄ O SWOICH ROLACH [WIDEO]

W Konkursie Filmów Dokumentalnych NAGRODĘ GŁÓWNĄ, ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej otrzymuje: Iwan Twierdowskij za "PROGNOZĘ POGODY". Nagrodę Specjalną, Jury przyznało filmowi "BRODSKI NIE JEST POETĄ" reż. Ilji Biełowa. Wyróżnieni zostają: Michaił Barynin za film "24 śniegi" oraz Zosia Rodkiewicz za film "Mój przyjaciel Borys Niemcow". Nagroda publiczności spośród filmów dokumentalnych została przyznana filmowi "24 śniegi".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×