11 minut

Wojciech Mecwaldowski: Miło pracować z ludźmi, którzy mają pasję [WYWIAD]

Już 15 lutego wystartuje nowy serial telewizji TVN pt. „Druga szansa”. W obsadzie produkcji znalazł się Wojciech Mecwaldowski, świetny aktor, który stworzył doskonale i przejmujące kreacje m.in. w filmach „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa czy „11 minut” Jerzego Skolimowskiego. Z aktorem krótko porozmawialiśmy o jego ostatnich dokonaniach oraz nadchodzących produkcjach.

29.01.2016Wojciech Mecwaldowski

"11 minut". Przerost formy nad treścią [RECENZJA]

„11 minut” to kolejny w ostatnim czasie w polskiej kinematografii – po „Chemii” Bartosza Prokopowicza – dowód na to, że nie powinno się na kinowy ekran przenosić wciąż świeżych, bolesnych osobistych doświadczeń oraz ran, które w dalszym ciągu są rozdrapane. Skolimowski, podobnie jak Prokopowicz, nie potrafi zachować dystansu do opowiadanej historii, brnie w banał, próbując tłumaczyć sobie i innym, że stworzył przepełnioną ironią opowieść o katastrofie. Tyle, że ironii tu jak na lekarstwo, a jedyną katastrofą o jakiej możemy mówić jest niestety „11 minut”.

02.11.201511 minut

"11 minut". Udany debiut nowego filmu Skolimowskiego w kinach

Jerzy Skolimowski ma podwójny powód do radości! Jego thriller „11 minut” nie tylko został krajowym kandydatem do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”, ale również zaliczył bardzo udany debiut na polskich ekranach. W premierowy weekend najnowszy film reżysera przyciągnął do kin ponad 37 000 osób. To rezultat blisko dwukrotnie lepszy od łącznego otwarcia dwóch poprzednich filmów Skolimowskiego – głośnych i obsypanych nagrodami produkcji „Essential Killing” i „Cztery noce z Anną”!

26.10.201511 minut

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×