"13 posterunek". Aleksandra Woźniak żałuje roli Kasi! Serial zrujnował jej karierę? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Aleksandra Woźniak niechętnie rozmawia o serialu "13 posterunek". Aktorka uważa, że hitowa produkcja sprzed lat z Cezarym Pazurą w roli głównej, zaszufladkowała ją i przyczyniła do przystopowania jej kariery. Jak Aleksandra Woźniak ocenia swoją rolę sprzed lat?

Multimedia

"13 posterunek" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali komediowych. Sitcom w reżyserii Macieja Ślesickiego, "13 posterunek" powstawał w latach 1997–1998. Drugą serię ("13 posterunek 2") emitowano w roku 2000. Losy załogi 13. posterunku śledziła cała Polska jeszcze długo po premierowej emisji. W jednej z głównych ról mogliśmy oglądać Aleksandrę Woźniak. Aktorka wcielała się w postać Kasi, której znakiem rozpoznawczym były długie nogi aż do nieba, które starano się podkreślać przy każdej możliwej okazji.

Cezary Cezary, niesforna siostra, prostytutka i... pies. Pamiętacie ich? [GALERIA]Zobacz więcej

Aleksandra Woźniak już w 2015 roku na swoim facebookowym profilu przyznała, że nigdy nie była zadowolona z tego, że musiała grać w kusych spódniczkach i eksponować swoje nogi.

Na casting do tej produkcji poszłam w dżinsach... Wedle scenariusza moja postać miała mieć normalny mundur ze spódnicą o przepisowej długości i tak było w pierwszych kilku odc, do momentu kiedy nie zaczęliśmy kręcić odcinka z biskupem. Grana przeze mnie postać, chcąc zrobić dobre wrażenie, jak to w komedii absurdu bywa, włożyła krótką spódniczkę. Jak scenarzysta mnie zobaczył, postanowił, że Kasia już zawsze będzie nosiła mini. Osobiście jestem średnio zadowolona, że kazano mi eksponować nogi, bo one w dużym stopniu odwracały uwagę widza od mojej gry aktorskiej - napisała Aleksandra Woźniak na swoim facebookowym profilu.

Teraz w rozmowie z serwisem plejada.pl, Aleksandra Woźniak przyznała, że żałuje występu w produkcji Macieja Ślesickiego. -Gdybym wiedziała, co się wydarzy później, nie zagrałabym w 13 posterunku. Wcześniej moja droga zawodowa wyglądała zupełnie inaczej. [...] myślę, że gdyby nie szufladka 13 posterunku, miałabym dużo więcej okazji, by się wykazać. Aktorom serialowym rzadko składane są propozycje wzięcia udziału w ambitnych projektach. Nie mają nawet szansy, żeby dostać się na casting do poważnego filmu - powiedziała aktorka.

Wyobrażacie sobie Kasię w innych strojach?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Qar (gość)

    Śmieszy mnie, kiedy aktorzy biadolą, że rola x zrujnowała im karierę, bo wszyscy kojarzą ich tylko z tej jednej roli, tylko jakoś zapominają, że dzięki temu, stali się tak naprawdę sławni. Oprócz pani Aleksandry, przykładem takiego aktora, jest np. Andrzej Grabowski. Tylko ciekawe ile zer by było w tym momencie na koncie, gdyby nie Świat wg Kiepskich?

    06.09.2019 23:07
  • ylfo41 (gość)

    Uważam że to krzywdzące że ją szufladkowano , pani Woźniak zagrała świetną rolę w 13 posterunku i do dziś powinno się to podkreślać, by czuła że to było warte

    07.02.2019 01:28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×