"13 posterunek". Joanna Jędrejek, czyli Andżela z kultowego serialu, czy uwolniła się od wizerunku policjantki z sitcomu? Jak się zmieniła?

"13 posterunek" to jeden z najzabawniejszych seriali - i pierwszy polski sitcom - w telewizji. Komendant, Kasia, Arnie, a także Andżela tworzyli na ekranie wybuchową mieszankę niezapomnianych postaci. Jak się zmieniła Joanna Jędrejek, grająca w serialu żywiołową Andżelę?

Multimedia

Joanna Jędrejek - Andżela z "13 posterunku"

"13 posterunek" Macieja Ślesickiego to jeden z seriali, które najbardziej polubiła publiczność telewizyjna. Marek Perepeczko, Arkadiusz Jakubik, Cezary Pazura, Piotr Zelt, Katarzyna Woźniak, Joanna Jędrejek, Marek Walczewski i Ewa Szykulska stworzyli w nim świetne role. Wciąż pojawiają się w Internecie pozytywne komentarze na jego temat:

13 posterunek by fajnie było jakby jeszcze to czasami puścili bo dało się uśmiać wtedy😃😃😃👌🏿👌🏿

Hit Macieja Ślesickiego wróci z nowymi odcinkami? Cezary Pazura w obsadzie?Zobacz więcej

By uniknąć zaszufladkowania, Joanna Jędrejek starała się nie zamykać w jednym emploi, lecz próbować różnych ról. Po zaprzestaniu produkcji sitkomu zagrała niewielkie role w serialach, m.in. w "Miasteczku", "Miodowych latach", "Bule i spóle", "Wiedźminie", "Gorącym temacie", "Samym życiu", "Sąsiadach", "Kasi i Tomku", "Na Wspólnej", "Pierwszej miłości", "Na dobre i na złe", "M jak miłość".

Zagranie w sitkomie bardzo silnie określa osobowość aktora, ale robiłam wszystko przez lata, by nie dać się zamknąć i robić wiele różnych rzeczy, z różnych dziedzin. Kiedy nie pojawiały się ciekawe propozycje lub były bardzo podobne, postawiłam drugą nogę na teatr, gdzie dzieje się wiele fantastycznych rzeczy – wyjawiła aktorka w programie Dzień Dobry TVN 25 maja tego roku.

Od wielu lat Joanna Jędrejek występuje w radomskim Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego. Gra w nim bardzo dużo ról - od farsy, komedii, po dramat. Aktualnie występuje jako Pani Spencer w "Ani z Zielonego Wzgórza", Lidia Iwanowna w "Annie Kareninie", Pani James w "Bei", Annette Reille w "Bogu mordu".

Widzowie wciąż pamiętają Joannę Jędrejek jako Andżelę, choć od premiery sitkomu minęło 20 lat.

Jak robię zakupy w sklepie, to pan cmoka albo jak zamawiam jedzenie, pan dostarcza do drzwi i mówi: "Andżela". Muszę pozdrowić panów policjantów z komisariatu w Wołominie. Przez przypadek tam się znalazłam i pan mnie rozpoznał. Potraktowali mnie jak swoją – powiedziała aktorka na antenie DDTVN.

Joanna Jędrejek ma 51 lat. Czy bardzo się zmieniła od czasu "13 posterunku"? Jak oceniacie?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Many (gość)

    Ząb czasu miał co gryźć...

    20.06.2021 15:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×