"13 posterunek" ma już 24 lata! Cezary Pazura był gwiazdą kultowego sitcomu. Co wydarzyło się w pierwszy odcinku?

"13 posterunek" , czyli pierwszy polski sitcom, przez lata rozbawiał całe pokolenia Polaków! Zobaczcie, co wydarzyło się w pierwszym odcinku tego kultowego serialu!

Multimedia

"13 posterunek" - pierwszy polski sitcom

Serial "13 posterunek" zadebiutował na antenie Canal+ 24 grudnia 1997 roku. Szersza widownia poznała go jednak dopiero niecały rok później, gdy został wyemitowany w Polsacie. Serial opowiada o przygodach niezbyt rozgarniętych funkcjonariuszy warszawskiej policji. Co ciekawe, został on zrealizowany na podstawie oryginalnego polskiego scenariusza, a nie w ramach licencji zagranicznej. Przypomnijmy sobie, jak poznaliśmy bohaterów kultowego sitcomu!

Cezary Cezary, niesforna siostra, prostytutka i... pies. Pamiętacie ich? [GALERIA]Zobacz więcej

"13 posterunek" - pierwszy odcinek

Na początku pierwszego odcinka serialu "13 posterunek" starszy sierżant Zofia (Ewa Szykulska) odbiera telefon. Koleżanka z Komendy Głównej przekazała jej informację, że ich komendant ma zostać przeniesiony na letnisko. Chwilę potem na miejscu pojawia się Cezary Cezary (Cezary Pazura), którego Stępień (Marek Walczewski) bierze za kobietę i chce od niego przyjąć zgłoszenie w sprawie gwałtu. Cezary wyprowadza go z błędu i oznajmia, że przyszedł ze szkoły oficerskiej i otrzymał przydział do tej jednostki.

Załoga posterunku od razu uznaje, że to właśnie on będzie ich nowym komendantem. Cezary wczuwa się w rolę i zaczyna korzystać ze swojej władzy. Zamawia na komendę stół bilardowy i umawia się na "prywatną konsultację" z Kasią (Aleksandra Woźniak). Wszystko zmienia się, gdy idzie porozmawiać z nadkomisarzem Władysławem Słoikiem (Marek Perepeczko). W trakcie rozmowy, Cezary dowiaduje się, że wcale nie będzie komendantem, lecz posterunkowym, który na 13. posterunek został przysłany za karę.

Hit Macieja Ślesickiego wróci z nowymi odcinkami? Cezary Pazura w obsadzie?Zobacz więcej

Na domiar złego, tuż po tej rozmowie Arnie (Piotr Zelt) i Luksus (Paweł Burczyk) przyprowadzają na posterunek prostytutkę Jolę (Dorota Chotecka) oraz Agnieszkę (Agnieszka Włodarczyk), siostrę Cezarego. Agnieszka cytując brata nazywa, posterunek "wstrętną budą na zadupiu", a pracujących tam policjantów "stadem debili". Tym samym, Cezary narobił sobie sporych kłopotów już pierwszego dnia służby, a jak doskonale wiemy, potem miało być już tylko gorzej i... śmieszniej! Sprawdźcie naszą galerię, aby zobaczyć sporo zdjęć z "13 posterunku"!

Zobacz galerię

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Komentarze

Skomentuj
  • lubie browar pod remizom na wsi (gość)

    Smieszny i czasami glupi serial.

    26.11.2021 14:01
  • Oskar Jańczak (gość)

    Nie bardzo "kończy", bo już nie żyje ;) "Świat Według Kiepskich" żyje i jest dobry. Dzisiaj jest jedynym i najstarszym "sitcomem". Chociaż z sentymentu wolałem stare odcinki.

    21.12.2018 21:38

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×