"13 posterunek". Paweł Burczyk z żoną kręcą film o swojej autystycznej córce. "Dzownimy do Roberta De Niro"

Gośćmi "Dzień Dobry TVN" byli: Wiktoria Burczyk, Maksymilian Burczyk i ich rodzice Olimpia Burczyk oraz aktor Paweł Burczyk. Burczykowie kręcą film o autyzmie. Skąd taki pomysł?

Multimedia

Paweł Burczyk kręci film o autyzmie

Aktor Paweł Burczyk ("13 posterunek", "Zróbmy sobie wnuka", "Plebania") i jego żona Olimpia mają dwójkę dzieci - Wiktorię i Maksymiliana. Wiktoria ma autyzm, który został zdiagnozowany, po 6. roku życia. - Teraz możemy porozmawiać, natomiast Wiktoria nie mówiła, nie słyszała, ledwo się poruszała i prognozy były straszne. Do dzisiaj ludzie mówią: "twoje dziecko ma autyzm, trzeba było nie podrzucać w dzieciństwie, bo się coś w mózgu poszorowało" albo mówią, że to minie – powiedział Paweł Burczyk w "Dzień Dobry TVN".

Cezary Pazura zapozował z inspektorem Kotem z "13 posterunku"! Wspólne zdjęcie po latach robi furorę!Zobacz więcej

Burczykowie postanowili nakręcić film fabularny, za pomocą którego chcą uświadomić ludzi, czym jest autyzm. - Chcemy odczarować ten świat, tak jak w "Nieobecnych", gdzie został poruszony temat zespołu Aspergera. W którymś z odcinków policjant pyta, co to jest zespół Aspergera, a drugi – to ty nie wiesz? Jestem przekonany, że w tym momencie ludzie zatrzymują Playera i sprawdzają – co to jest ten Asperger. Tak samo chcemy zrobić z autyzmem – zaznaczył Paweł Burczyk. Tytuł filmu tu "Zobaczyć Lili - autystyczna, autentyczna historia".

- My przekonujemy ludzi, że warto marzyć i wierzyć w dziecko. Tylko to po prostu wymaga bardzo dużo pracy, cierpliwości i zaangażowania. Nie wolno myśleć, że to już koniec i moje dziecko będzie całe życie siedzieć na kanapie i patrzeć w ścianę - podkreśliła natomiast Olimpia Poniźnik-Burczyk. Na koniec Paweł Burczyk zażartował, że chciałby zobaczyć w filmie kogoś, kto jest blisko z autyzmem. - Dzwonimy do Roberta De Niro. Chcemy, żeby zagrał dziadka. Sam ma autystyczną wnuczkę - stwierdził.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×