"1800 gramów". Magdalena Różczka gwiazdą nowego świątecznego filmu TVN! Kto jeszcze znalazł się w obsadzie?

„1800 gramów” to nowy film obyczajowy TVN z Magdaleną Różczką w roli głównej! Pełna emocji i wzruszeń historia kobiety, która poświęci wszystko, by walczyć o szczęście porzuconego dziecka. Prezentujemy pierwszą galerię fotosów. Film w kinach w listopadzie 2019.

Multimedia

„1800 gramów” to nowa produkcja kinowa w gwiazdorskiej obsadzie, realizowana przez TVN, producenta takich filmowych hitów, jak seria świątecznych filmów „Listy do M.” czy „Podatek od miłości”, które przed wielkimi ekranami zgromadziły łącznie imponującą liczbę blisko 10 milionów widzów. W roli głównej występuje Magdalena Różczka oraz Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Aleksandra Popławska, Maciej Zakościelny, Wojciech Mecwaldowski, Roma Gąsiorowska, Magdalena Lamparska, Anna Próchniak, Anna Smołowik, Dorota Kolak, Anna Tomaszewska, Marta Ścisłowicz, Wojciech Zieliński i Zbigniew Zamachowski.

Gościnnie pojawi się w filmie także Tomasz Iwańca, czyli popularny polski raper znany setkom tysięcy fanów pod pseudonimem Grubson. Zdjęcia do filmu zrealizowane zostały w tym roku w Krakowie, za reżyserię odpowiada Marcin Głowacki („Mój biegun”), producentem filmu jest Krystyna Lasoń (producent serii filmów z cyklu „Prawdziwe historie” m.in. „Oszukane”, „Mój biegun”, „Nad życie”).

"Wilkołak". Film Adriana Panka ogląda się z zaciśniętymi zębami! Najlepszy polski horror od lat?Zobacz więcej

Akcja filmu „1800 gramów” rozgrywa się w Krakowie, w okresie przedświątecznym. Bohaterką filmu jest Ewa (Magdalena Rożczka) – dyrektorka interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego, która szuka nowych rodziców dla porzuconych dzieci. Ewa jest wulkanem energii i postrachem miejskich urzędników. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis dla dobra dzieci ze swojego ośrodka. Zaraz przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę porzucone przez matkę. By znaleźć dla niej rodzinę adopcyjną jeszcze przed świętami, Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość…Czy ratując jeden mały świat Ewie uda się uratować również siebie?

Dlaczego Magdalena Różczka zaangażowała się w film 1800 gramów i przyjęła główną rolę?

Film 1800 gramów to bardzo ważny dla mnie projekt, w którego powstanie byłam zaangażowana od samego początku. To scenariusz inspirowany prawdziwymi historiami dzieci, które poznałam w czasie 10lecioletniej współpracy z Interwencyjnym Ośrodkiem Preadopcyjnym w Otwocku. Mam nadzieję, że film 1800 gramów, da początek wielu budującym rozmowom, bowiem wokół adopcji jest wciąż dużo spraw do naprawienia, a jestem pewna, że dobro maleńkich dzieci, które rozpaczliwe potrzebują miłości i utulenia to temat, który dotyka każdego wrażliwego człowieka.

"Miłość i miłosierdzie". Rekolekcyjna czytanka, czyli polskie kino religijne wciąż nie jest w formieZobacz więcej

Reżyserem „1800 gramów” jest Marcin Głowacki, autorem zdjęć jest Dariusz Rudziński, za scenografię odpowiada Ryszard Melliwa, za montaż Krzysztof Boroń. Film powstaje na podstawie oryginalnego scenariusza Piotra Jaska i Jana Holoubka, we współpracy scenariuszowej z Michałem Godzicem. Kinowa premiera zaplanowana jest na listopad 2019 r., dystrybutorem filmu jest Kino Świat. Film realizuje TVN, producentem filmu jest Krystyna Lasoń.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×