"1920 Bitwa Warszawska" w TVP w 2D i 3D

Superprodukcja w reż. Jerzego Hoffmana pt. "1920 Bitwa Warszawska" w TVP.Widzowie po raz pierwszy będą mogli obejrzeć film z obrazem trójwymiarowym, bo równocześnie z TVP1, film będzie także emitowany w technologii 3D w TVP HD.

Dzięki zwycięstwu w Bitwie Warszawskiej z 1920 roku Polska na 19 lat zachowała świeżo odzyskaną niepodległość. Klęska Armii Czerwonej zatrzymała jej pochód na Europę, zmuszając Lenina i Trockiego do rezygnacji z planów rozpalenia "płomienia świętej rewolucji". Heroiczne zwycięstwo narodu polskiego nad Rosją Sowiecką ukazane zostało oczyma dwojga głównych bohaterów: Oli (Natasza Urbańska), tancerki warszawskiego kabaretu i Jana (Borys Szyc), kawalerzysty, poety i idealisty o socjalistycznych poglądach. Kanwą są miłość i burzliwe losy bohaterów rozgrywające się na tle wojennej zawieruchy. W pozostałych rolach widzowie zobaczą m.in.: Daniela Olbrychskiego, Bogusława Lindę, Mariana Dziędziela, Jerzego Bończaka, Ewę Wiśniewską, Stanisławę Celińską, Adama Ferencego, Wojciecha Solarza, Wiktora Zborowskiego, Wojciecha Pszoniaka.

"1920 Bitwa Warszawska" to pierwszy polski film fabularny 3D, to także najlepsze wizualnie polskie widowisko historyczne, w którym można docenić siłę tej technologii, głównie dzięki doskonałym zdjęciom wybitnego operatora Sławomira Idziaka. Zamysł realizacji filmu, jako wielkiego widowiska historycznego, od początku zakładał realizację z obrazem stereoskopowym. Wszystkie sceny były kręcone kamerami z obiektywami 3D, plany zdjęciowe zostały tak dobrane, aby maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie stwarza obraz trójwymiarowy. Reżyser, Jerzy Hoffman w jednym z wywiadów powiedział: "1920 Bitwa Warszawska" to pogodzenie się z tym, że tak jak dźwięk i kolor wdarły się do kina i zdominowały je całkowicie, tak 3D zastąpi nam 2D.

"1920 Bitwa Warszawska" w TVP1 i TVP HD, 15 sierpnia, godz. 20.25.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×