1939 Na żywo. Viasat World prezentuje wyjątkowy projekt na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Filmy Polsat Viasat History dostępne na VOD

We wtorek (8 sierpnia) Viasat World ogłosił oficjalny start inicjatywy 1939 Na żywo. To nowatorski projekt cyfrowy, przy użyciu nowoczesnych kanałów komunikacji, który pozwala w trybie rzeczywistym śledzić wydarzenia z przeszłości opowiedziane autentycznym głosem ich uczestników. Dziesięciotygodniowe przedsięwzięcie będzie funkcjonowało w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Multimedia

1939 Na żywo - o czym jest projekt?

1939 Na żywo to przygotowana przez Viasat World platforma internetowa upamiętniającą 80. rocznicę inwazji hitlerowskich Niemiec na Polskę. Projekt bazuje na oryginalnych źródłach i bezpośrednich relacjach, przedstawiając historię tamtego okresu za pośrednictwem mediów społecznościowych, tak jakby miała miejsce w czasie rzeczywistym. Inicjatywa będzie funkcjonowała w polskiej (1939nazywo.pl), jak i angielskiej wersji językowej (1939live.com), a dostęp do aplikacji będzie możliwy na całym świecie.

Zofia Wichłacz na pierwszych zdjęciach z serialu BBC! Jak się prezentuje?Zobacz więcej

Na stronach projektu przez dziesięć tygodni będą pojawiać się podsumowania wideo przedstawionych wcześniej wydarzeń oczami uczestników II wojny światowej. Wśród prezentowanych bohaterów pojawią się m.in. Albert Einstein, George Orwell, Winston Churchill, Władysław Sikorski, Franciszek Dąbrowski, Ignacy Mościcki, Charlie Chaplin itp.

Polsat Viasat History – platforma VOD otwarta dla użytkowników

Uzupełnieniem cyfrowej rzeczywistości będzie kolekcja skłaniających do refleksji historycznych filmów dokumentalnych, emitowanych w ramach dedykowanego pasma tematycznego na kanale Polsat Viasat History. Materiał filmowy zostanie również udostępniony na platformie internetowej w postaci VOD, co umożliwi nowym odbiorcom dotarcie do atrakcyjnych treści programowych oferowanych przez stację. Na platformie VOD Polsat Viasat History udostępniono za darmo dostęp do ok. 50 godzin programów dotyczących II wojny światowej.

Teraz każdy może sprawdzić, co by było, gdyby media społecznościowe istniały w trakcie II wojny światowej. Poniżej możecie zobaczyć jeden z pierwszych materiałów przygotowanych w ramach projektu 1939 Na żywo. Jak wyglądał okres dwudziestolecia międzywojennego z perspektywy Marii Dąbrowskiej, Alberta Einsteina i George'a Orwella? Zobaczcie wideo!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×