"1983". Kim Lee nie żyje! Najsłynniejsza polska drag queen zmarła na COVID-19?

Fatalne wieści dla wszystkich miłośników teatru oraz sztuk wizualnych. 19 grudnia poinformowano, że nie żyje Andy Nguyen, znany jako Kim Lee, czyli najsłynniejsza polska drag queen.

Multimedia

Kim Lee to postać, której miłośnikom teatru przedstawiać raczej nie trzeba. Pochodzący z Wietnamu, lecz od lat mieszkający w Polsce, Andy Nguyen jako Kim Lee przez ponad 20 lat występował na scenach w całej Polsce. Był najbardziej znaną polską drag queen, bohaterem wielu filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Można było go podziwiać także w pierwszym polskim serialu Netflix pt. "1983".

Andy Nguyen od ponad miesiąca był nieprzytomny pod respiratorem. Przyczyną śmierci mężczyzny był COVID-19.

Bogusław Lewandowski nie żyje! Był legendą polskich teleturniejów!Zobacz więcej

Śmierć performera wstrząsnęła warszawską sceną teatralną. Wspominają go zarówno w Teatrze Powszechnym, jak i Dramatycznym oraz oczywiście w TR Warszawa, gdzie kilka lat temu grał samego siebie w spektaklu "KIM".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Mała uwaga (gość)

    Jak mówimy o Kim Lee - czyli o postaci, w którą wcielał się Andy, używamy żeńskich końcówek. Kiedy mówimy o Andym Nguyenie, czyli mężczyźnie, który wcielał się w postać Kim Lee, używamy męskich. Bo to jest tak, jakby Andy był aktorem, a na scenie wcielał się w rolę kobiety i robił show.

    21.12.2020 21:13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×