"1983" Netflix. Zwiastun pierwszego polskiego serialu Netfliksa! Maciej Musiał i Robert Więckiewicz zakończą zimną wojnę? [WIDEO, DATA PREMIERY]

Netflix udostępnił właśnie oficjalny zwiastun pierwszego polskiego serialu oryginalnego "1983". Produkcja reżyserowana jest przez cenione artystki: Katarzynę Adamik, Olgę Chajdas, Agnieszkę Holland i Agnieszkę Smoczyńską. Jak się zapowiada?

Multimedia

"1983" - o czym jest?

Pierwszy polski serial Netflix rozgrywa się w czasach zimnej wojny. Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Data premiery, zapowiedź i zdjęcia z pierwszego polskiego serialu oryginalnego Netflix! [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

"1983" - obsada

W rolach głównych występują Maciej Musiał i Robert Więckiewicz. W znakomitej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz Ewa Błaszczyk.

Polak w obsadzie! Zostanie gwiazdą Netflixa? [OBSADA, DATA PREMIERY, ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurassic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. Autorami zdjęć są Tomasz Naumiuk i Arkadiusz Tomiak. Za scenografię odpowiada Anna Anosowicz, a za kostiumy - Katarzyna Lewińska. Muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

Premiera serialu "1983" już 30 listopada na Netflix!

Zobacz galerię

"1983" - zwiastun

Komentarze

Skomentuj
  • lump x osp xxxx (gość)

    Nudy.

    21.03.2022 19:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×