"22 lipca". Paul Greengrass nakręcił film o ataku terrorystycznym Andersa Breivika. Kiedy premiera? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Paul Greengrass powraca z nowym filmem! Na festiwalu filmowym w Wenecji właśnie pokazywany jest jego najnowszy obraz pt. "22 lipca", opowiadający o ataku terrorystycznym Andersa Breivika. Kiedy premiera? Sprawdźcie zwiastun "22 lipca".

Multimedia

"22 LIPCA" - KIEDY PREMIERA

W opartym na faktach filmie "22 LIPCA" nominowany do Oscara Paul Greengrass (KAPITAN PHILLIPS, LOT 93) ukazuje następstwa największego w historii Norwegii zamachu terrorystycznego. 22 lipca 2011 r. prawicowy ekstremista zdetonował w Oslo ukrytą w samochodzie bombę, a następnie z zimną krwią dokonał masakry na obozie dla nastolatków, zabijając łącznie 77 osób. 22 LIPCA to opowiedziana przez pryzmat jednego z ocalałych pełna emocji historia o zbiorowej terapii całego kraju i trudnej drodze do odzyskania utraconej równowagi.

Henry Cavill zagra Geralta! Kiedy premiera serialu opartego na sadze Sapkowskiego? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Paul Greengrass. "22 LIPCA" jest oparty na powieści Åsne Seierstad “One of Us: The Story of an Attack in Norway - and Its Aftermath”. Producentami filmu są Scott Rudin, P.G.A., Paul Greengrass, P.G.A., Gregory Goodman, P.G.A. oraz Eli Bush, P.G.A. Członkami obsady są: Anders Danielsen Lie, Jon Øigarden, Jonas Strand Gravli, Maria Bock, Thorbjørn Harr, Ola G. Furuseth, Seda Witt, Isak Bakli Aglen.

"22 LIPCA" powstał dla platformy Netflix, ale według naszych ustaleń, film w Polsce trafi nie tylko na platformę giganta, ale również do kin.

"22 LIPCA" W KINACH OD 12 PAŹDZIERNIKA

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×