"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Film o Tomaszu Komendzie doczekał się serialowej wersji! Kiedy i gdzie premiera?

Player zaprasza na wyjątkową odsłonę przeboju kinowego, który w 2020 roku podbił serca widowni i krytyków filmowych. Serial Player Original „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. Produkcja pozwala jeszcze lepiej poznać tę emocjonującą historię, rozwijając wątki, które nurtują polskich widzów. Premiera już 24 stycznia tylko na Playerze!

Multimedia

"25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY" - WERSJA SERIALOWA NA PLAYER

W wieku 23 lat Tomasz Komenda został oskarżony o gwałt i zabójstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść, przez co trafił za kratki. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po kilkunastu latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszająca opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie.

Czteroodcinkowy serial nie tylko pokazuje wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Tomasza Komendy. Pozwala także bliżej przyjrzeć się wybranym aspektom tej historii. Widzowie jeszcze lepiej poznają więzienną codzienność młodego Komendy. Zagłębią się w meandry śledztwa, które pomogło w jego uniewinnieniu oraz relacje rodzinne – to one pozwalają przetrwać nawet największe piekło!

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Piotr Trojan zachwyca jako Tomasz Komenda! To kino, które boli, uwiera i frustruje!Zobacz więcej

Serial Player Original powstał na bazie filmu o tym samym tytule w reżyserii Jana Holoubka, zdobywcy Grand Prix festiwalu „Młodzi i Film”, twórcy popularnego serialu „Odwróceni. Ojcowie i córki”. Obraz został okrzyknięty najlepszym debiutem reżyserskim na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergeaCamerimage. Zgarnął też nagrodę specjalną w konkursie debiutów na Festiwalu Filmowym w Tallinnie, a Jan Holoubek znajduje się w gronie nominowanych do Paszportów Polityki.

Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, który za swoją kreację został uhonorowany Złotym Lwem w Gdyni. W wyśmienitej obsadzie aktorskiej zobaczymy również, m.in.: Agatę Kuleszę, Jana Frycza, Andrzeja Konopkę, Magdalenę Różczkę i Dariusza Chojnackiego.

Nowy serial Player Original już w grudniu online. Kiedy premiera w TVN?Zobacz więcej

Na Playerze znajdują się także dodatkowe produkcje, które pozwalają poznać historię Tomasza Komendy od podszewki. W serwisie można obejrzeć głośny reportaż o sprawie autorstwa Grzegorza Głuszaka – wyróżniony nagrodą MediaTory – oraz dokument Superwizjera „To jest moja wolność", który opowiada o życiu na wolności Tomasza Komendy. Na platformie znajduje się także materiał „making of” z planu filmowego. Sam film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” również dostępny jest na Playerze (w ofercie transakcyjnej).

Dwa pierwsze odcinki serialu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” trafią do biblioteki Playera już w niedzielę 24 stycznia. Pierwszy epizod będzie udostępniony w ofercie bezpłatnej. Kolejne publikowane będą co tydzień.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • natknęłam się na komentarze typu Po co? (gość)

    Że niby skoro jest film to po co serial. Osobiście jednak uważam, że nie jest to zły pomysł. W serialu są dodatkowe sceny, których nie było w filmie więc nie jest to dokładnie to samo.

    26.01.2021 14:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×