"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Polski dramat wraca i nadal szokuje. Oto wszystko, co o nim wiemy

Sprawa Tomka Komendy wstrząsnęła swego czasu całą Polską. Historia powróciła i uderzyła ze zdwojoną siłą przy premierze filmu Jana Holoubka "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Ta dwuletnia produkcja stopniowo zaczyna stopniowo zyskiwać popularność po raz kolejny. Dlaczego? Przypominamy wstrząsający film o ludzkim dramacie, który poruszył cały kraj.

Multimedia

Fabuła "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"

Film opowiada historię Tomka Komendy, chłopaka niesłusznie skazanego pod zarzutem gwałtu i zabójstwa nastolatki. Na drodze ekspertyz, badań i dochodzenia udowodniono jego winę i zamknięto w więzieniu. Po 18 latach od tego wydarzenia policjant wraz z prokuraturą interesują się sprawą na nowo. Postanawiają odkryć prawdę kryjącą się za skazaniem 23-letniego chłopaka na tyle lat w zamknięciu. Historia oparta jest na faktach.

"Broad Peak" już za nami? Lista 10 produkcji, które warto obejrzeć!Zobacz więcej

Zobacz galerię i dowiedz się, jak zekranizowana została ta tragiczna historia.

Zobacz galerię

Na Playerze, gdzie można obejrzeć film, widnieje taki opis "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy":

Dwudziestotrzyletni Tomasz Komenda prowadził całkowicie normalne życie, które z dnia na dzień zostało w sposób brutalny przerwane. Pewnego dnia młodzieniec został wyrwany z rodzinnego domu i wtrącony do więzienia. Oskarżenie o morderstwo, które zostało mu przedstawione, oparte zostało o mściwe plotki i poszlakowe dowody. Na przestrzeni kolejnych lat Tomasz doświadczał przemocy, poniżenia ze strony współwięźniów - a to wszystko za przyzwoleniem ochroniarzy i więziennych władz. Dopiero po upływie 18 lat odsiadki niesprawiedliwy dotąd los odwrócił się i postawił na jego drodze ludzi, którzy wbrew wszystkiemu postanowili dojść do prawdy stojącej za zagadkową sprawą zatrzymanego. W filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" widzimy również działania nieustraszonego policjanta, który wraz z prokuratorami nie tylko dokłada wszelkich starań, aby oczyścić imię Tomasza Komendy, ale również pragnie wyjść na trop prawdziwego zbrodniarza, oraz ludzi kryjących go na przestrzeni tych wszystkich lat.

Francuski melodramat podbija Netfliksa! Sprawdziliśmy, o czym jest ta produkcjaZobacz więcej

Kto zagrał w "25 lat niewinności"

Główną rolę zagrał Piotr Trojan (Johnny, Synthol, Chce się żyć). W "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" debiutował jako aktor. W filmie zagrali też m.in.: Agata Kulesza ("Sala samobójców", "Róża", "Ida"), Jan Frycz ("Pręgi", "Wyjazd integracyjny", "Pornografia") i Andrzej Konopka ("Żyć nie umierać", "Kler", "Róża").

Filmowe hity września. Te produkcje zachwycają nas już teraz, co będzie pod koniec miesiąca?Zobacz więcej

Zwiastun "25 lat niewinności"

Warto obejrzeć zwiastun filmu. UWAGA! Materiał dla ludzi o mocnych nerwach.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×