"303. Bitwa o Anglię". Marcin Dorociński, gwiazda "Gry o tron" i syn Mela Gibsona na pierwszych zdjęciach z planu [ZDJĘCIA]

„303. Bitwa o Anglię” to pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. Zobacz oficjalne zdjęcia z planu!

Multimedia

W międzynarodowej obsadzie filmu "303. Bitwa o Anglię", obok Marcina Dorocińskiego („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”) i Filipa Pławiaka („Listy do M. 3”), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu „Gra o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu „Przełęcz ocalonych”). Reżyserii podjął się David Blair –zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski – wybitny operator, który pracował przy „Generale Nilu”, „80 milionach” i serialu „Czas honoru. Powstanie”.

Dorociński, Rheon i Gibson razem w filmie. Jak wygląda praca na planie? [WIDEO]Zobacz więcej

Film „303. Bitwa o Anglię” prezentowany jest na targach filmowych towarzyszących trwającej właśnie 68. edycji międzynarodowego festiwalu w Berlinie. Za światową sprzedaż produkcji odpowiada firma Kaleidoscope, jedna z największych tego typu organizacji w branży filmowej. W trakcie zaledwie dwóch dni trwania European Film Market, prawa do filmu na rynek brytyjski zostały sprzedane za ponad 1 milion dolarów!

Na film o Dywizjonie 303 czekałem całe życie - po to, aby ludzie w Polsce i na całym świecie mogli poznać i zobaczyć na własne oczy historię wielkich polskich bohaterów, w tym mojego dziadka - sierżanta Stanisława Słowikowskiego. Ta opowieść pełna jest emocji, dramatyzmu, braterstwa i ogromnego szczęścia płynącego z triumfu garstki ludzi nad przeważającą liczebnie armią wroga. To film, który powinien zobaczyć każdy! - mówi Antoni Dmochowski, wnuk sierżanta Stanisława Słowikowskiego z Dywizjonu 303

Źródło: Dzień Dobry TVN, x-news

Data premiery filmu „303. Bitwa o Anglię” nie jest jeszcze znana. Akcja filmu rozpoczyna się w 1940 roku. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Plakat filmu o polskich lotnikach już w sieci! Udany? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • naomi (gość)

  Obsada!!

  23.02.2018 02:12
 • artur (gość)

  niby detal ale akcent Dorocińskiego niczego sobie

  21.02.2018 00:25
 • trit (gość)

  Nooo, Rheon jest super, ale w ogóle fajnyvh aktorów dobrali

  20.02.2018 22:45
 • Prat (gość)

  Jesteśmy im to winni, musi być dobrze. No i jest Rheon

  20.02.2018 17:29
 • Alik (gość)

  Robi wrażenie, chyba będzie rozmach godny bohaterów bitwy o Anglię

  19.02.2018 18:45

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×