32 warszawski festiwal filmowy

"Słońce, to słońce mnie oślepiło". Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one [RECENZJA]

Można mieć problem z nowym filmem Anki i Wilhelma Sasnali. „Słońce, to słońce mnie oślepiło” po projekcji jawi się bardziej jako publicystyczny komentarz odnośnie do współczesnej Polski oraz Europy niż tradycyjny film. Chęć wyrażenia własnego zdania, a właściwie przedstawienia pewnej obserwacji, wygrała z próbą tradycyjnego opowiedzenia historii. Gdy połączymy to z szorstką formą realizacji i dość nieprzystępnym sposobem narracji, otrzymujemy film, który dla większości widzów może być zbyt trudny. Szkoda, bo jest bardzo prawdziwy, więc ci, którym do gustu przypadnie pomysł na ten obraz, wyjdą z kina raczej usatysfakcjonowani.

27.08.2017Recenzje

"To tylko koniec świata". Śmierć należy po prostu przeżyć [RECENZJA]

Mówi się, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Coś o tym wie Louis (Gaspard Ulliel), główny bohater nowego filmu Xaviera Dolana pt. „To tylko koniec świata”, który swoją familię opuścił wiele lat temu. Chciał poczuć się wolny i żyć po swojemu, stając się dla własnej rodziny mitem, dlatego jego powrót wywoła tak duże zamieszanie i zmieszanie. W końcu nie wraca się bez powodu.

28.05.2017Recenzje

"True Crimes” / "Prawdziwe Zbrodnie". Światowa premiera polsko-amerykańskiej produkcji podczas 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego [ZDJĘCIA]

Długo oczekiwany obraz greckiego reżysera Alexandrosa Avranasa „True Crimes” / „Prawdziwe Zbrodnie” z Jimem Carrey w roli głównej doczekał się światowej premiery. Film, który jest amerykańsko – polską koprodukcją zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności podczas 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w sekcji pokazy specjalne.

05.10.201632. Warszawski Festiwal Filmowy

"Putin Forever?". Dokument o jednym z najpotężniejszych polityków naszych czasów wkrótce w kinach [WIDEO+ZDJĘCIA]

Ambitny debiut dokumentalny Kiryła Nenaszewa stawia pytania niezwykle ważne nie tylko dla Rosjan. Kim właściwie jest dziś Władimir Putin dla rosyjskich obywateli? Dlaczego Rosjanie zdają się nie chcieć zmian? I czy era Putina będzie trwać wiecznie? Film swoją europejską premierę będzie mieć podczas tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego, a polską premierę kinową już 14 października.

04.10.2016Putin Forever?

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×