36. Warszawski Festiwal Filmowy. 20 filmów, które warto obejrzeć na WFF 2020! Głośna premiera hitu z Mają Ostaszewską i Agatą Kuleszą w Warszawie!

Już dzisiaj, 9 października, rozpocznie się 36. Warszawski Festiwal Filmowy. Ta wyjątkowa impreza potrwa do 18 października, a widzowie w warszawskiej Kinotece oraz w Multikino Złote Tarasy będą mogli obejrzeć setki filmów z całego świata. Specjalnie dla was wybraliśmy 20 filmów, które naszym zdaniem mogą okazać się najciekawszymi obrazami festiwalu.

Multimedia

WARSZAWSKI FESTIWAL FILMOWY 2020 - CO WARTO OBEJRZEĆ?

Warszawski Festiwal Filmowy 2020 odbywa się w bardzo trudnym czasie. Cała Polska od 10 października będzie w żółtej strefie z powodu koronawirusa, co oznacza, że sale kinowe mogą być zapełnione tylko w 25%. To niewiele, ale organizatorzy festiwalu się nie poddają.

Wieloletni dyrektor imprezy, Stefan Laudyn, w swoim liście do widzów napisał:

Padają pytania o pokazy on-line. Nie planujemy pokazów filmów w internecie. Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się NA ŻYWO, tradycyjnie w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy. Festiwal oznacza oglądanie filmów w kinie, w ciemności, w towarzystwie innych ludzi, a potem spotkania z ich twórcami — na żywo. Nie wszyscy twórcy prezentowanych filmów dotrą do Warszawy, bo nie pozwalają na to przepisy. Ale sporo filmowców z Unii Europejskiej wybiera się do nas. Nie udajemy, że sytuacja jest taka jak zawsze. Kina też nie udają — obowiązują w nich wprowadzone przez rząd zasady, których wszyscy musimy przestrzegać: maseczki, odkażanie rąk, dystans społeczny.

Gwiazda "Królowej jednej nocy" zagrała w nowym filmie! Światowa premiera filmu odbędzie się w Polsce!Zobacz więcej

W programie 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego znalazły się setki filmów z całego świata. My dla was wybraliśmy zaledwie 20 propozycji, które według nas mogą okazać się najciekawsze. Szczególną uwagę prosimy zwrócić na "Magnezję" w reżyserii Macieja Bochniaka, która na etapie zwiastunów zapowiadała się świetnie. Maja Ostaszewka, Agata Kulesza, westernowa konwencja i autor niedocenionego "Disco polo" za kamerą? To może być prawdziwy hit!

Sprawdźcie, co warto obejrzeć podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2020!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×