"365 dni". Blanka Lipińska wyjaśnia, ile swobody przy pracy miała Barbara Białowąs. Miała wolność artystyczną?

Do kin trafił film "365 dni", który oparty jest na bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej pod tym samym tytułem. Chociaż za reżyserię filmu odpowiadają Barbara Białowąs oraz Tomasz Mandes, to wielu krytyków było zdania, że tak naprawdę głową projektu była sama Lipińska. Sprawdziliśmy, jak było naprawdę!

Multimedia

Blanka Lipińska podczas premiery "365 dni" czuła się jak ryba w wodzie! To był jej dzień, jej święto, sama przyznała, że ludzie jej gratulowali, dawali kwiaty i traktowali tak, jakby miała urodziny. Tej sielskiej atmosfery nie mogliśmy nie wykorzystać, więc zapytaliśmy Blankę Lipińską o kwestię, która nurtowała wielu od dawna, a mianowicie jak wielką wolność artystyczną, podczas realizacji "365 dni", miała reżyserka, Barbara Białowąs. Lipińska odpowiedziała dość jednoznacznie, przez co można było wyczuć, kto tak naprawdę grał pierwsze skrzypce.

Miała trochę wolności, ale tyle wolności, co popuszczałyśmy sobie smycz wzajemnie. Musiałyśmy się zrozumieć jako kobiety - powiedziała Blanka Lipińska.

Blanka Lipińska odpowiada na negatywne recenzje filmu. "Kimże są krytycy w odniesieniu do milionów fanów"Zobacz więcej

W wielu recenzjach krytycy zwracają uwagę, że Barbara Białowąs, którą początkowo anonsowano jako samodzielną reżyserkę, a po premierze okazało się, że całość współreżyserował producent, aktor i scenarzysta Tomasz Mandes, iż tak naprawdę nad całością czuwała Blanka Lipińska, która za wszelką cenę starała się przeforsować swoje pomysły. Zdaniem recenzentów - ze stratą dla filmu.

Mimo wszystko i tak "365 dni" jest hitem w kinach, a w walentynkowy weekend oglądalność filmu zapewne będzie równie wysoka, jeżeli jeszcze nie większa. Wybieracie się do kina na "365 dni"?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Kaśka (gość)

    Byłam na tym w kinie i załuje odradza wszystkim ten film,ta już widze jak w walentynki będa tłumy ta jasne daje głowe uciac że znaczna częsc ludzi dałą sobie spokój to tylu negatywnych opiniach i recenzjach

    11.02.2020 23:10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×