"39 i pół". Nie żyje Aleftyna Krystyna Gościmska. Miała 85 lat

Smutna wiadomość dotarła do fanów teatru. Znana aktorka teatralna, Aleftyna Krystyna Gościmska, nie żyje. Miała 85 lat. O śmierci i dacie pogrzebu poinformowała jej rodzina.

Multimedia

Aleftyna Krystyna Gościmska nie żyje

Znana z wielu ról teatralnych Aleftyna Krystyna Gościmska nie żyje. Debiutowała jako Podstolina w "Fircyku w zalotach" Teatru Powszechnego w Łodzi.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 marca 2020 roku w wieku 85 lat odeszła nasza Kochana Siostra i Ciocia Śp. Aleftyna Krystyna Gościmska, aktorka teatralna, pedagog, bibliofilka, osoba wielkiej kultury o czym zawiadamiają pogrążeni w żalu Siostra, Bratowa i Bratanek z Rodziną.

Aleftyma Gościmska grała w teatrach w Olsztynie, Elblągu, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Gnieźnie, Koszalinie, Radomiu, Bydgoszczy, Gdyni i Białymstoku. Występowała także na szklanym ekranie m.in. w filmie "Mój rower" (2012) oraz w serialach "Na sygnale" czy "39 i pół".

Nabożeństwo żałobne odprawione będzie w piątek, 27 marca 2020 roku o godzinie 12.00 w kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Tam też nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×