40. festiwal filmowy w gdyn

40. Festiwal Filmowy w Gdyni - sprawdź jakie filmy pojawią się w Konkursie Głównym

18 filmów znalazło się w Konkursie Głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, czyli najbardziej prestiżowej imprezy filmowej w Polsce. W większości są to tytuły, których widzowie jeszcze nie mogli oglądać na ekranach kin. Z obrazów, które były już w dystrybucji, w Konkursie znalazły się trzy tytuły: "Ziarno prawdy", "Hiszpanka" oraz "Ciało/Body", za który Małgorzata Szumowska otrzymała na Berlinale nagrodę dla najlepszego reżysera.

16.07.2015Film

Przeczytaj także:

"Zud". Film Marty Minorowicz od 21 kwietnia w kinach [WIDEO+ZDJĘCIA]

„Zud” polskiej reżyserki Marty Minorowicz spotkał się z uznaniem jury międzynarodowych festiwali: otrzymał m.in. nominację do Kryształowego Niedźwiedzia podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, nominację do Golden Space Needle Award podczas Seattle International Film Festival, nagrodę Fathy Farag za największy wkład artystyczny podczas Cairo International Film Critics Week. W kinach polscy widzowie będą mogli zobaczyć film już 21 kwietnia, a już teraz prezentujemy jego zwiastun.

18.04.2017Zud

"Plac zabaw". Jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów tego roku wkrótce w kinach [WIDEO+ZDJĘCIA]

„Plac zabaw” swoją światową premierę miał podczas Konkursu Głównego 64. Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Niecały tydzień później film Bartosza M. Kowalskiego został uznany za najlepszy debiut na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Następnie otrzymał Specjalne Wyróżnienie w Konkursie 1-2 Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Szturmem zdobywa kolejne międzynarodowe festiwale. Do polskich kin wejdzie 18 listopada.

03.11.2016Plac zabaw

"Historia Roja". Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotr Gliński domaga się filmu o Żołnierzach Wyklętych na festiwalu w Gdyni. Dyrektor festiwalu odpowiada [OŚWIADCZENIE]

Chociaż od premiery "Historii Roja" w reżyserii Jerzego Zalewskiego minęło już kilka miesięcy, to wciąż nie brakuje kontrowersji wokół tego obrazu. Produkcja, która została przez większość krytyków zrównana z ziemią, dla strony rządzącej jest oczkiem w głowie i dlatego obóz rządowy jest zdziwiony, że obrazu o Żołnierzach Wyklętych zabrakło w zestawie filmów konkursowych, które zostaną zaprezentowane na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

23.08.2016Historia Roja

"11 minut". Udany debiut nowego filmu Skolimowskiego w kinach

Jerzy Skolimowski ma podwójny powód do radości! Jego thriller „11 minut” nie tylko został krajowym kandydatem do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”, ale również zaliczył bardzo udany debiut na polskich ekranach. W premierowy weekend najnowszy film reżysera przyciągnął do kin ponad 37 000 osób. To rezultat blisko dwukrotnie lepszy od łącznego otwarcia dwóch poprzednich filmów Skolimowskiego – głośnych i obsypanych nagrodami produkcji „Essential Killing” i „Cztery noce z Anną”!

26.10.201511 minut

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×