41 ffg

"Królewicz Olch" [RECENZJA]. Wołanie o normalność

Po projekcji „Królewicza Olch” można powiedzieć jedno – Kuba Czekaj nie czeka, tylko idzie po swoje. Jego drugi (chociaż chronologicznie i duchem pierwszy) film pokazuje, że autor „Baby Bump” to jeden z najciekawszych polskich reżyserów młodego pokolenia, posiadający własną wizję, styl oraz pomysł na twórczość. Oryginał, którego nie będziemy musieli wstydzić się za granicą i tam też pewnie zostanie bardziej doceniony, wszak trudno być prorokiem we własnym kraju.

25.03.2018Recenzje

"Wołyń". Emocjonalnie wycieńczające kino [RECENZJA]

„Wołyń” to prawdopodobnie najlepszy film Wojciecha Smarzowskiego w karierze. Używam sformułowania „prawdopodobnie”, gdyż chociaż od projekcji filmu minęło kilka godzin, to wciąż trudno się pozbierać po obrazie autora „Drogówki”. Powiedzieć, że to mocne kino, to tak, jakby nie powiedzieć nic. Chyba żadne słowa nie oddadzą ładunku emocjonalnego, jaki niesie dzieło, dlatego każdy powinien zobaczyć ten film.

24.06.2017Recenzje

"Wszystkie nieprzespane noce". Fałszywe życie, fałszywy film [RECENZJA]

„Wszystkie nieprzespane noce” w reżyserii Michała Marczaka najpierw otrzymały nagrodę za reżyserię na festiwalu Sundance, następnie oczarowały nowohoryzontalną publiczność we Wrocławiu, a teraz – nim trafią do regularnej dystrybucji – walczą w konkursie głównym gdyńskiego festiwalu filmowego o Złote Lwy. To zadziwiające, jak wielu widzów daje się nabrać na nowe dzieło autora „Fuck for Forest”.

04.11.2016Recenzje

41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Anna Janik, Aleksandra Hamkało i Marieta Żukowska błyszczą na urodzinach HBO [ZDJĘCIA]

W czwartek, 22 września podczas 41. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni, odbyła się impreza z okazji 20-lecia HBO Polska. Wśród gości znalazły się gwiazdy polskiego kina, w tym aktorzy i twórcy najnowszych produkcji HBO - seriali "Pakt" i "Wataha", a także koprodukcji HBO - filmu "Ostatnia rodzina", który zdobył główną nagrodę Festiwalu Filmowego w Gdyni – Złote Lwy.

27.09.2016HBO

Poprzednie Następne

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×