5 października - Światowy Dzień Jamesa Bonda

Z inicjatywą uhonorowania agenta 007 wyszli ci, którzy zarobili na nim miliardy dolarów.

5 października 1962 roku na ekrany wszedł pierwszy film o superagencie. Jamesa Bonda grał Sean Connery. Później w tę rolę wcielali się inni aktorzy, ale wszyscy byli poddanymi Jej Królewskiej Mości i reprezentowali wszystkie krainy królestwa: Connery jest Szkotem, George Lazenby - Australijczykiem, Roger Moore i Daniel Craig - Anglikami, Timothy Dalton - Walijczykiem zaś Pierce Brosnan - Irlandczykiem...

CZYTAJ TAKŻE: PIOSENKA ADELE DO NOWEGO BONDA! POSŁUCHAJ! BOND ZMIENI MARTINI NA PIWO?

Z okazji 50-lecia obecności na ekranie, firmy przez lata współtworzące legendę: EON Productions, Metro-Goldwyn-Mayer Studios, Sony Pictures Entertainment oraz Twentieth Century Fox Home Entertainment postanowiły uczcić swojego bohatera i ogłosić jego ogólnoświatowe święto. Tym bardziej, że wkrótce na ekrany wejdzie kolejny - już 23. film o Jamesie Bondzie. Londyńska premiera "Skyfall" zaplanowana jest na 26 października. Wcześniej - 24 września - na płytach blue-ray wpuszczono wszystkie dotychczasowe "bondy", zaś dzisiaj można uczestniczyć w dobroczynnej aukcji pamiątek związanych z superagentem.

Zorganizowano także przegląd filmów w prestiżowym Museum of Modern Art w Nowym Jorku, koncert muzyki do tych obrazów w Toronto oraz ogólnoświatowy plebiscyt na ulubiony obraz w każdym kraju na świecie!

Przygody Jamesa Bonda błyskawicznie podbiły świat. Już pierwszy film "Doktor No" okazał się hitem. Na jego produkcję wyłożono milion dolarów, zarobił blisko 60 razy więcej! Budżety kolejnych filmów były coraz większe, ale też i przychody rosły błyskawicznie. Powstałe dotąd 22 oficjalne filmy przyniosły blisko 4,5 miliarda dolarów, ale biorąc pod uwagę, że powstawały na przestrzeni 50 lat i uwzględniając inflację, uzbierało się tego blisko 11 miliardów! Nakłady na produkcję były 10-krotnie mniejsze.

Komentarze

Skomentuj
  • chudy (gość)

    ale tu nie ma papierowej wersji o co kaman

    06.10.2012 21:44
  • dekkers (gość)

    W papierowej wersji gazety jest błąd... W ostatniej częsci Bond-a: "007 Quantum of Solace" 2008 Craig nie przedstawił się ani raz słowami: - Bond. James Bond.

    05.10.2012 20:34

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×