58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu wielkim świętem muzyki! Kto pojawi się na scenie?

Czas na wielkie święto muzyki! Już w piątek, 3 września 2021, wystartuje 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. To najważniejsze wydarzenie muzyczne w Polsce! Kto pojawi się na scenie?

Multimedia

Największe gwiazdy polskiej muzyki, artyści docenieni zarówno przez publiczność, jak i krytyków, a do tego niezwykle uzdolnieni debiutanci - tak w skrócie można opisać nadchodzący 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Będzie się działo!

Pierwszym koncertem imprezy będzie "Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje", w którym wezmą udział najbardziej twórczy artyści minionego roku oraz gwiazdy, które obchodzą swoje jubileusze. Wówczas na scenie zaprezentują się m.in. Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Sylwia Grzeszczak, Cleo, Anna Dereszowska, Justyna Steczkowska, Izabela Trojanowska, Kasia Moś, Kamil Bednarek, grupa Enej oraz zespół Blue Cafe. To wszystko już w piątek, o godzinie 20:15 na antenie TVP 1.

Jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu w Opolu jest koncert "Debiuty". To właśnie tam najbardziej uzdolnieni młodzi stażem artyści mają szansę po raz pierwszy skonfrontować się z dużą publicznością. O nagrodę im. Anny Jantar będą walczyć Łukasz Brodowski (laureat programu „Szansa na sukces”), Tomasz Bulzak (laureat programu „Szansa na sukces”), KasjaN, Janek Traczyk, Ania Byrcyn, Bartek Deryło, Amelia Andryszczyk, Tadeusz Seibert, Daria Barszczyk (laureatka „Festiwalu Zaczarowanej Piosenki”) oraz Sabina Szewczyk (laureatka Narodowego Centrum Polskiej Piosenki). Emisja koncertu w piątek, o godzinie 22:40 na antenie TVP 1.

Zobacz galerię

Drugiego dnia festiwalu widzowie zobaczą koncert "Wielkie Przeboje Małego Ekranu", podczas którego wybrzmią największe filmowe i serialowe hity, z piosenkami z takich produkcji jak "Matki, żony i kochanki" czy "M jak miłość" na czele. Później przyjdzie czas na koncert "Premiery", gdzie swoje najnowsze piosenki zaprezentują m.in. Roksana Węgiel, Paulla, Three Of Us, Kasia Moś, Krystian Ochman oraz Natalia Zastępa. Kto z nich otrzyma nagrodę im. Karola Musioła? Przekonamy się w sobotę, o godzinie 22:40.

W niedzielę zrobi się nostalgicznie, bowiem będziemy wspominać niedawno zmarłego Krzysztofa Krawczyka. W koncercie "Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną" jego hity zaśpiewają m.in. Kuba Badach, Kamil Bednarek, Grzegorz Hyży, Ania Dąbrowska oraz Trubadurzy. Tego samego dnia odbędzie się też "Koncert piosenki literackiej", gdzie na scenie zaprezentują się m.in. Magdalena Smalara, Elżbieta Romanowska, Katarzyna Dąbrowska oraz Dagmara Bryzek.

58.Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu zamknie poniedziałkowy koncert "Scena Alternatywna TVP Kultura". Wówczas na scenie pojawią się m.in. Luxtorpeda, Grzech, L.Stadt, Kaśka Sochacka oraz raper Eldo.

Komentarze

Skomentuj
 • Grzech (gość)

  Niech ktoś mi powie kim jest wokal zespolu Grzech? Muzyka żywcem z lat 90tych w Polsce. Pierwotnie czysty w formie, kim jest ten człowiek?

  06.09.2021 21:13
 • Grzech (gość)

  Super!

  06.09.2021 21:10
 • Aleksander (gość)

  Ale nędza

  04.09.2021 14:41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×