7. sezon "Czasu honoru" będzie o Powstaniu Warszawskim

Wiadomo już, że powstanie 7. sezon "Czasu honoru", a akcja nowych odcinków serialu cofnie się do 1944 roku do Powstania Warszawskiego.

Multimedia

Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP2, ujawnił niedawno, że jego telewizja chce nakręcić kolejną serię "Czasu honoru". Niestety, produkcja stanęła pod znakiem zapytania ze względu na duże koszty realizacji. Wiadomo jednak, że ostatecznie zdecydowano się na stworzenie 7. sezonu "Czasu honoru", którego akcja będzie się rozgrywać podczas Powstania Warszawskiego. CZYTAJ TAKŻE: TVP SZUKA PIENIĘDZY NA "CZAS HONORU" "CZAS HONORU" LAUREATEM KONKURSU "STRAŻNIK PAMIĘCI"

Michał Kwieciński, prezes Akson Studio, firmy produkującej "Czas honoru", w wywiadzie dla portalu fanklubcichociemni.pl wyjaśnił, dlaczego do tej pory pomijano temat Powstanie w serialu.

- Dlaczego do tej pory nie powstała część o Powstaniu, dlaczego pominęliśmy ten okres, biorąc na warsztat w kolejnych serial kolejne lata wojny? Dlatego, że wyprodukowanie serialu o Powstaniu Warszawskim jest bardzo kosztowne. Powstanie to szczególny okres - nie tylko pod względem historycznym, politycznym, ale również jeśli chodzi o kostiumy, wygląd ulic: barykady, stopień zniszczenia miasta itd. - powiedział Kwieciński.

Producent ujawnił również, w jaki sposób producenci zamierzają pozyskać fundusze na realizację ambitnego przedsięwzięcia.

- Nie ma już w Polsce praktycznie żadnych ruin, które mogłyby zagrać zrujnowaną Warszawę - z jednej strony to bardzo dobrze, że wyszliśmy z gruzowiska, z drugiej jednak strony, nie ma gdzie kręcić tego typu filmów. Mamy zapewnienia od telewizji publicznej, że w związku z 70. rocznicą powstania, telewizja znajdzie dodatkowe środki, aby tę bardziej kosztowną produkcję sfinansować. Mam nadzieję, że te plany uda się zrealizować - dodał prezes Akson Studio.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×