70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w TV [PLAN TRANSMISJI]

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
"Czas honoru. Powstanie" w piątek, 1 sierpnia o godz. 20:10 w TVP2! (fot. AplusC)
"Czas honoru. Powstanie" w piątek, 1 sierpnia o godz. 20:10 w TVP2! (fot. AplusC)
Przed nami obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Stacje telewizyjne przygotowały z tej okazji wiele ciekawych programów. Zobacz plan transmisji na piątek, 1 sierpnia 2014 r.!

Zobacz, jakie programy tv będzie można obejrzeć z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego:

<b>
1 sierpnia 2014 r. - piątek


</b>

<b>TVP1:</b>

  • <b>Ziarno, godz. 9:40</b>
    Program "Mali powstańcy Warszawy – wielka duma walczącego miasta" opowiada o chłopcach i dziewczętach, którzy pomagali przy budowie barykad, wspierali służby sanitarne, byli łącznikami walczących oddziałów, kolporterami powstańczej prasy, kurierami poczty. Pełnili dyżury przeciwpożarowe, gasili pożary, czyścili broń i nosili amunicję, a kiedy było trzeba walczyli.
  • Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki, godz. 20:30
    Transmisja koncertu z Placu Piłsudskiego w Warszawie zorganizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Powstańcze pieśni z czasu walk na Żoliborzu, Woli, Muranowie, Starym Mieście, Czerniakowie, Mokotowie i w Śródmieściu wykona chór złożony z warszawiaków, którzy już od ośmiu lat spotykają się 1 sierpnia na wspólne śpiewnie tych „(nie)zakazanych piosenek”. Koncert poprowadzi Maciej Orłoś. A po transmisji w TVP 1 film Leonard Buczkowskiego „Zakazane piosenki” (i w Kino Polska o 18:15)

-Honor miasta, godz. 23:25
Film przedstawia powstanie warszawskie w kontekście najważniejszych wydarzeń końca wojny. Do realizacji wykorzystano materiały archiwalne oraz wywiady z uczestnikami powstania i komentarze historyków.

TVP2:

  • Czas honoru - Powstanie. Godzina "W" , godz. 15:45, 18:40, 19:55
    1 sierpnia 2014 r. widzowie zobaczą ujęcia z planu zdjęciowego specjalnej serii "Czasu honoru".
  • Umrzeć za Warszawę, godz. 17:00
    Tematem dokumentu są przyczyny i przebieg powstania warszawskiego, ze szczególnym uwzględnieniem działań zbrojnych oraz życia codziennego mieszkańców walczącej stolicy.
  • Czas honoru. Powstanie, godz. 20:10
    1 sierpnia, w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zobaczymy przedpremierowy odcinek „Czasu honoru. Powstanie” – „Godzina „W””. Cały serial TVP pokaże we wrześniu. CZYTAJ WIĘCEJ

TVP Polonia:

  • Listy z barykady**, godz. 18:25**
    Dokument o Powstaniu widzianym oczami autorów listów dostarczanych przez Harcerską Pocztę Polową.
  • Godzina "W", godz. 22:45
    Film Janusza Morgensterna oparty na opowiadaniu Jerzego Stefana Stawińskiego – Warszawa w 1 sierpnia 1944 roku. Tuż przed godziną „W” (17:00) pluton AK mający dokonać pierwszego ataku dowiaduje się, że nie otrzyma wsparcia drugiego oddziału.

TVP Historia:

  • Godzina "W", godz. 19:15
    Film Janusza Morgensterna oparty na opowiadaniu Jerzego Stefana Stawińskiego – Warszawa w 1 sierpnia 1944 roku. Tuż przed godziną „W” (17:00) pluton AK mający dokonać pierwszego ataku dowiaduje się, że nie otrzyma wsparcia drugiego oddziału.

TVP ABC:

  • Ziarno, godz. 12:55
    Program „Mali powstańcy Warszawy – wielka duma walczącego miasta” opowiada o chłopcach i dziewczętach, którzy pomagali przy budowie barykad, wspierali służby sanitarne, byli łącznikami walczących oddziałów, kolporterami powstańczej prasy, kurierami poczty. Pełnili dyżury przeciwpożarowe, gasili pożary, czyścili broń i nosili amunicję, a kiedy było trzeba walczyli.

2 sierpnia 2014 r. - sobota

2 sierpnia 2014 r. - sobota

TVP Historia:

  • Powstanie zwykłych ludzi, godz. 19:45
    Wielowątkowy, pozbawiony patosu dokument o wielkich nadziejach związanych z Powstaniem i ogromnym rozczarowaniu warszawskich cywili.
  • Ta mała z "Parasola", godz. 20:50
    Reportaż o Elżbiecie Dziębowskiej pseudonim "Dewajtis", łączniczce w batalionie „Parasol”, która brała udział w zamachu na Franza Kutscherę.

3 sierpnia 2014 r. - niedziela

3 sierpnia 2014 r. - niedziela

TVP Historia:

- Zejść na ziemię, godz. 19:45
Wspomnienia 63 dni walk z obu stron barykady. Relacje powstańców i cywilnych mieszkańców miasta, ale także żołnierzy Wehrmachtu.

4 sierpnia 2014 r. - poniedziałek

4 sierpnia 2014 r. - poniedziałek

TVP1:

  • Baczyński, godz. 22:05
    Kolaż, którego centrum stanowi poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Historia rozgrywa się na trzech planach. Jeden z nich zawiera szkic dokumentalny, złożony ze zdjęć archiwalnych z września 1939 r., z sierpnia 1944 r., z powstania w getcie warszawskim oraz z wywiadów z tymi, którzy pamiętają poetę.

5 sierpnia 2014 r. - wtorek

5 sierpnia 2014 r. - wtorek

TVP Historia:

  • Dzień czwarty, godz. 21:30
    Film Ludmiły Niedbalskiej, uczestniczki Powstania, opowiada o jego pierwszych czterech dniach. Głównym bohaterem jest Krzysztof Kamil Baczyński (Krzysztof Pieczyński). W paradokumentalnym obrazie ukazano powstańczą rzeczywistość bez patosu. Wykorzystano materiały archiwalne i relacje świadków.

7 sierpnia 2014 r. - czwartek

7 sierpnia 2014 r. - czwartek

Planete+:

  • Teresa Sułowska-Bojarska, wygrane życie łączniczki, godz. 21:00
    Historia Teresy Sułowskiej-Bojarskiej - początkowo szyfrantki w I Oddziale Komendy Głównej AK, a od 1944 roku - łączniczki, biorącej udział w Powstaniu Warszawskim.
  • Byłem żołnierzem Armii Krajowej, godz. 21:35
    Bohaterem filmu jest Stanisław Krupa - żołnierz Armii Krajowej, podchorąży batalionu "Zośka", ranny podczas Powstania Warszawskiego, po wojnie - przez kilka lat więziony przez komunistów.
  • Powstanie i medycyna. Chcieliśmy żyć , godz. 22:05
    Wstrząsająca relacja lekarzy, sanitariuszek i rannych biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Reżyser skupia się na pracy służb medycznych Armii Krajowej a także ich pacjentach.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn