9. sezon "Z Archiwum X" po raz pierwszy w Polsce w Tele5

Stacja Tele5 wyemituje po raz pierwszy w Polsce, ostatni - 9. sezon kultowego serialu "Z Archiwum X".

Multimedia

Ta obsypana nagrodami, jedna z najsłynniejszych produkcji lat 90., kończy w tym roku 20 lat! Jego pierwszy odcinek został pokazany w USA 10 września 1993 roku. Nikt nie podejrzewał wtedy, że nietypowa para agentów FBI, prowadzących sprawy nie z tej ziemi, zawładnie wyobraźnią widzów na całym świecie.

"Z Archiwum X" to klasyka science fiction, łączący w sobie wiele gatunków: sensację, thriller, horror, fantastykę naukową. Zawiera w sobie wszelkie niezbędne elementy doskonałego dzieła: wartką akcję, tajemnicę, wątek miłosny, świetnie dobranych aktorów i zapadającą w pamięć muzykę, skomponowaną przez Marka Snowa.

W dziewiątym sezonie serialu, parę głównych bohaterów, znanych i kochanych przez widzów, Foxa Muldera (granego przez Davida Duchownego) i Danę Scully (w tej roli Gillian Anderson) zastępują John Doggett (Robert Patrick) i Monica Reyes (Annabeth Gish). David Duchowny, który ograniczył swój udział w serialu już w ósmym sezonie, teraz pojawia się w dwuodcinkowym finale, który wyjaśnia wszystkie kwestie poruszane od początku istnienia serialu. Dana Scully również wycofuje się z pracy w Archiwum i poświęca się wychowaniu dziecka i karierze naukowej.

Fabuła ostatnich dwudziestu odcinków koncentruje się na Williamie, synku Scully i nowej organizacji, która planuje kolonizację Ziemi przez Obcych.

W ostatnim odcinku ósmej serii przychodzi na świat syn Scully. Istnieją wątpliwości, kto jest ojcem dziecka, jednak w miarę rozwoju fabuły coraz więcej faktów wskazuje na to, że William jest synem Muldera. Od początku wiadomo, że chłopiec nie jest zwykłym dzieckiem. Wykazuje zdolności paranormalne. Wiele osób interesuje się jego przyszłością. Nie do końca wiadomo, czy William ma zostać przywódcą buntowników, czy może kolonizatorów. Matka w trosce o jego bezpieczeństwo i normalne dzieciństwo, oddaje synka do adopcji.

Drugim motywem przewodnim jest Nowy Syndykat - organizacja, która po upadku w siódmym sezonie dawnego Syndykatu ma kontynuować plany podboju naszej planety przez obcych. Tworzą ją hybrydy, niezniszczalne istoty zwane również Superżołnierzami.

Dwuodcinkowy finał pod tytułem "The Truth" ("Prawda") to zapis procesu Muldera oskarżonego o morderstwo, w którym zeznają główne postaci, które przewinęły się przez całą historię Archiwum X. Zeznania świadków wyjaśniają większość wątpliwości, które nagromadziły się podczas emisji serialu, tym samym zamykając główne wątki fabuły.

Emisja premierowych odcinków: od 6 maja, poniedziałek-piątek godzina 20:00 i 21:00

Powtórki (maraton z serialem): niedziele w godzinach: 13:00-18:00

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×