Agata Buzek opowiedziała o trudnej walce z nowotworem. "Wyszłam z tego, tylko dzięki moim rodzicom"

Agata Buzek walczyła z ziarnicą, czyli chorobą nowotworową układu limfatycznego przez kilka lat. W "Tygodniku Powszechnym" wspomina ten czas i zdradza, co dawało jej siłę.

Multimedia

Od choroby Agaty Buzek minęło już 30 lat. W wieku 8 lat zachorowała na nowotwór, ale uratowało ją kosztowne leczenie w Niemczech, na które prowadzono publiczną zbiórkę pieniędzy. Pokonała chorobę i zrobiła wielką karierę jako aktorka i modelka. Dziś otwarcie mówi o tym, jak przetrwała trudne czasy.

W chorobie doświadczałam momentów załamania, a mimo tego widzę tam jasność. Mama i tata nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją. Nigdy nie doświadczyłam zakazów, nakazów, kar - wyznała w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym".

Agata Buzek zachwyca przemianą. Nowy wizerunek ma związek z kolejną rolą aktorki?Zobacz więcej

W innym wywiadzie także podkreśliła ogromne wsparcie ze strony rodziców - premiera Jerzego Buzka i działaczki samorządowej Ludgardy.

Myślę, że przeszłam przez to i wyszłam z tego, tylko dzięki moim rodzicom. Dzięki temu, jacy są, jacy dla mnie byli. Jak nigdy nie pozwolili mi się załamać, jak nigdy nie dali mi odczuć swojego własnego strachu, tej groźby, która nade mną wisiała przez te wszystkie lata. Tylko i wyłącznie ich siła, ich nadzieja, ich wiara, energia, ich nadludzki moim zdaniem wysiłek spowodowały, że ja miałam emocjonalną, psychiczną siłę, żeby przez to przejść – podkreślała w magazynie "L’Officiel".

Agata Buzek należy do najpopularniejszych polskich aktorek. Twórcy filmowi doceniają jej wszechstronność i nietuzinkową urodę.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×