Agata Nizińska rozpoczęła zdjęcia do filmu "Job 2" [WIDEO]

Agata Nizińska pracuje nad materiałem na swoją debiutancką płytę, na którą napisze część tekstów. Wokalistka nie zapomina też o aktorstwie, w grudniu rozpoczęła pracę na planie filmu „Job 2”, w którym zagra główną postać kobiecą.

Multimedia

Aktorka dostała się do obsady filmu z castingu, podczas którego starała się o inną, dużo mniejszą rolę. Twórcy obrazu postanowili jednak obsadzić ją w roli żony głównego bohatera granego przez Rafała Mohra. Oprócz nich na ekranie będzie można zobaczyć m.in. Pawła Koślika i Pawła Rutowicza. Film wyreżyserował, podobnie jak w przypadku filmu „Job, czyli ostatnia szara komórka”, Konrad Niewolski. Twórcy obrazu zapowiadają, że nie będzie to kontynuacja filmu z 2006 roku, lecz zupełnie nowa historia.

Nie chcę za dużo zdradzać, ale jest to inna historia, są inni bohaterowie, jest inny rodzaj kręcenia, zresztą fenomenalny. Konrad Niewolski teraz sprowadza operatora z Włoch. Myślę, że jest to już światowa półka. Zapowiada się bardzo duży projekt – mówi Agata Nizińska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

W filmie „Job 2” Nizińska zaprezentuje jednak nie tylko aktorskie, lecz także wokalne umiejętności. Razem z krakowskim raperem Karrambą nagrywa właśnie soundtrack do filmu. Pracuje też nad kolejnymi projektami muzycznymi, m.in. projektem akustycznym we współpracy z gitarzystą zespołu LemON Piotrkiem „Rubensem” Rubikiem. Gwiazda nie chce zdradzać szczegółów, zapewnia jednak, że będzie to nowoczesny projekt oparty na funkowo-bluesowych riffach z elementami popu. Wkrótce Agata Nizińska wejdzie też do studia nagrań. Już teraz pracuje bowiem nad materiałem muzycznym na swoją pierwszą płytę. Krążek ma być utrzymany w stylu bluesowo-soulowym z elementami R&B.

W tej chwili jesteśmy w trakcie tworzenia kompozycji, powstała już część tekstów. Mam nadzieję, że jeśli wszystko dobrze pójdzie, to teksty po angielsku napiszę sama, natomiast teksty po polsku będzie pisał ktoś naprawdę zacny. Jest to naprawdę ikona absolutnie. Mówię o rzeczach, które już są i istnieją, ale nie chcę za wcześnie nic powiedzieć – podkreśla Agata Nizińska.

Artystka planuje ponadto kontynuować projekt „Madame Pik”. Jest to wyjątkowy projekt muzyczny, który Agata Nizińska realizuje z Łukaszem Borowieckim (kontrabas), Piotrem Wromblem (piano) oraz Pawłem Żejmo (perkusja). Zespół wykonuje w uwspółcześnionych stylizacjach utwory z repertuaru takich artystów, jak Ella Fitzgerald, Etta James, Aretha Franklin, Ray Charles, Frank Sinatra czy BB King. Agata Nizińska mówi, że ten projekt jako połączenie dwóch rzeczy, które najbardziej kocha, czyli muzyki i teatru.

– *Pikowa dama, którą sobie wymyśliłam, to taka trochę femme fatale, która trochę uwodzi publiczność, jest trochę tajemnicza, pozostawia jakąś taką nutkę niedosytu. Dlaczego ta „Madame Pik”? Ze względu na to, że pojawia się w tych przepięknych sukniach, długich, szytych zresztą przez topowych projektantów polskich, m.in. Kubę Boneckiego, a to pozostawienie nuty niedosytu, takie trochę uwodzenie publiczności to pomysł na to show muzyczno-teatralne* – mówi Agata Nizińska.

Od września 2012 roku aktorkę można także oglądać w serialu TVP 1 „Wszystko przed nami”, w którym wcieliła się w pełną temperamentu Włoszkę Marinę.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×