"Agent - Gwiazdy 4". Aleksander Doba nie żyje! Słynny podróżnik miał 74 lata

Aleksander Doba nie żyje. Słynny podróżnik miał 74 lata. Jak informuje pogrążona w żalu rodzina, Aleksander Doba zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro.

Multimedia

Aleksander Doba nie żyje. Jeden z najsłynniejszych polskich podróżników miał 74 lata. Doba był bardzo aktywny medialnie; mogliśmy oglądać go m.in. w programie "Agent - Gwiazdy 4" czy nawet serialu "Lombard. Życie pod zastaw". W 2017 roku powstał nawet film dokumentalny "Happy Olo - pogodna ballada o Olku Dobie".

Aleksander Doba urodził się 9 września 1946 roku w miejscowości Swarzędz. Mieszkał w Policach. Zdobył tytuł m.in. "Podróżnika Roku 2015" National Geographic. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej). Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia.

Aleksander Doba wspomina chwilę odejścia z programu. Kogo typował na Agenta?Zobacz więcej

Jego zasługi można wymieniać jeszcze długo. Jak informuje rodzina, Aleksander Doba zmarł śmiercią podróżnika:

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro spełniając swoje marzenia. Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Krzysiek (gość)

  Ostatni wywiad z Aleksandrem Dobą. O tym co w życiu ważne. https://siedemosmych.pl/to-co-wazne-aleksander-doba/

  24.02.2021 08:46
 • cabanek (gość)

  Panie Polak pod adresem gościa który trzykrotnie kajakiem mając siedemdziesiątkę przepływa Atlantyk mówić że przesadzał ! To przecież Kilimandżaro to pestka w porównaniu z tamtymi wyczynami. Nie znamy jeszcze okoliczności. Zmarł jak Podróżnik a nie duszony przez covid w kowidowym szpitalu.

  23.02.2021 16:40
 • Paweł (gość)

  Że tez rodzina nie wytłumaczyła, ze nie ma już dwudziestu lat i pełni sił. Kłania się brak myślenia u obu tych stron. Nie dość, że pandemia na świecie i pchanie się gdziekolwiek za granicę to głupota, to oszukiwanie czasu w tym wieku i gnanie za nie wiadomo czym, gdy sił brak, to jakaś paranoja.

  23.02.2021 16:18
 • Nie mam (gość)

  Panie Polak jeśli pan Doba był dziadkiem to nie dla pana , panie Polak. Pan Doba był wspaniałym człowiekiem, do końca oddawał się swojej podróżniczej pasji , miał ciekawe życie nieosiągalne dla takich konformistów jak pan, panie Polak. Ale pan tego nie zrozumie . W łóżku też ludzie umierają!

  23.02.2021 15:18
 • W (gość)

  Pewnie mu zrobili za mały kajak to dziadek odpłynął.

  23.02.2021 15:10
 • Polak (gość)

  Dziadek przesadzał udawał młodego natura zrobiła swoje to przestroga dla innych dziadków .

  23.02.2021 14:41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×