"Agent - Gwiazdy 4". Pogrzeb Aleksandra Doby. Wzruszająca oprawa — tłumy żegnały słynnego podróżnika w Policach

Za nami uroczystości pogrzebowe Aleksandra Doby, wielkiego podróżnika i trzykrotnego zdobywcy Atlantyku, który zmarł podczas wspinaczki na Kilimandżaro. Aleksander Doba został pochowany w Policach.

Multimedia

Pogrzeb Aleksandra Doby

W środę, 10 marca 2021 r., w Policach odbył się pogrzeb Aleksandra Doby. Słynny podróżnik, który brał udział w programie "Agent - Gwiazdy 4" miał 74 lata. Zmarł zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro.

Aleksander Doba nie żyje! Słynny podróżnik miał 74 lataZobacz więcej

Msza żałobna odbyła się w kościele pod wezwaniem Świętego Kazimierza w Policach. Podróżnik został pochowany na Cmentarzu Komunalnym, przy ul. Tanowskiej w Policach. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi, przyjaciele, a także kajakarze — ci w geście uznania utworzyli szpaler z wioseł podczas wyprowadzania trumny z kościoła.

Zobacz galerię

Aleksander Doba urodził się 9 września 1946 roku w miejscowości Swarzędz. Mieszkał w Policach. Zdobył tytuł m.in. "Podróżnika Roku 2015" National Geographic. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej). Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia.

Źródło: gs24.pl, x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×