Agnieszka Sienkiewicz opiekuje się porzuconymi niemowlętami [WIDEO]

Agnieszka Sienkiewicz uwielbia przebywać z dziećmi. Aktorka długo pracowała jako niania, a od kilku miesięcy jest wolontariuszką w ośrodku dla niechcianych dzieci.

Aktorka pracowała jako niania po przeprowadzce z Mrągowa do Warszawy. Opiekowała się wówczas dziećmi reżyserki Weroniki Migoń. Twórczyni filmu „Facet (nie)potrzebny od zaraz” była wówczas reżyserką castingową i to ona poleciła Agnieszkę Sienkiewicz pracownikom zaprzyjaźnionej agencji aktorskiej. Sienkiewicz przyznaje, że opiekowanie się dziećmi reżyserki dawało jej dużo radości i satysfakcji, bowiem uwielbia pracę z najmłodszymi.

Dzieci były dla mnie zawsze bardzo istotne, dlatego z wielką frajdą niańczyłam wszystkie dzieci swoich przyjaciół – mówi Agnieszka Sienkiewicz w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Aktorka wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że jeden uśmiech dziecka jest w stanie przywrócić jej pogodę ducha. To właśnie miłość do dzieci popchnęła ją do pracy w charakterze wolontariuszki w ośrodku preadopcyjnym. Mimo że praca na planie seriali „M jak Miłość” i „Przyjaciółki” pochłania dużo czasu, aktorka stara się bywać w ośrodku nawet kilka razy w miesiącu.

W zeszłym roku miałam jeszcze mniej czasu, poczułam jednak wtedy, że jest ten moment, że teraz trzeba te wolne chwile i tę dobrą energię spożytkować. Mam poczucie, że nawet ten krótki czas, te parę razy w miesiącu, kiedy uda mi się pójść na parę godzin, coś tym dzieciom daje. I zachęcam wszystkich do tego, żeby jeżeli mają jakieś pokłady czasu, energii i ciepła, spożytkowali je w ten sposób – mówi Agnieszka Sienkiewicz.

CZYTAJ TAKŻE: WIEMY KTO WYSTĄPI W 2. EDYCJI "DANCING WITH THE STARS. TANIEC Z GWIAZDAMI"! [ZDJĘCIA] AGNIESZKA SIENKIEWICZ PRZERABIA STARE SUKIENKI PO MAMIE I SIOSTRZE [WIDEO]

Aktorka pracuje w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w podwarszawskim Otwocku, którego ambasadorką jest inna gwiazda – Magdalena Różczka. Agnieszka Sienkiewicz o istnieniu ośrodka dowiedziała się z telewizji. W placówce tej przebywają dzieci do pierwszego roku życia, których rodzice nie są w stanie sprawować nad nimi opieki lub zrzekli się do nich praw. Aktorka przyznaje, że kontakt z niechcianymi dziećmi jest dla niej wyjątkowym przeżyciem.

Te dzieci za każdym razem po prostu wyciągają z radością ręce, bierzesz je i one automatycznie milkną, ponieważ to są dla nich te cenne minuty czułości i ciepła, które tak rzadko dostają. Taki wolontariat, moment przytulenia, nawet jeśli osoby, które przychodzą ciągle się zmieniają, jest dla tego dziecka niezmiernie istotny – mówi Agnieszka Sienkiewicz.

Agnieszka Sienkiewicz jest absolwentką Policealnego Studium Teatralnego w Olsztynie. Od siedmiu lat związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Zagrała w takich serialach jak: „Faceci do wzięcia”, „Plebania”, „Samo życie”, „Na dobre i na złe”. Wystąpiła także w kilku filmach kinowych, między innymi „Yuma”, „Milion dolarów”, „Ile waży koń trojański”. Największą popularność przyniosła jej jednak rola Kasi w serialu „M jak Miłość”.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×