Agustin Egurrola autorem choreografii do ceremonii otwarcia mistrzostw świata w piłce siatkowej [WIDEO]

W sobotę w Warszawie rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce siatkowej. Mecz otwarcia między Polską a Serbią odbędzie się na Stadionie Narodowym, a poprzedzi go oficjalna ceremonia otwarcia. Za choreografię inauguracji odpowiedzialny jest Agustin Egurrola.

Multimedia

Zobacz wideo:

W trakcie ceremonii otwarcia na płycie stadionu wystąpi ponad trzy tysiące osób. Wśród nich znajdzie się blisko setka tancerzy z formacji VOLT oraz członkowie grup młodzieżowych ze szkoły Agustina Egurroli. Ich występ ma zostać zakończony efektowną „kartoniadą”, stworzoną wspólnie z kibicami.

– *Od dwóch tygodni 130 tancerzy ma zgrupowanie, gdzie cały czas przygotowuje choreografię taką, jaka będzie na stadionie. Obejrzy ją 60 tysięcy osób i show musi być tak stworzone, aby zobaczyła go każda osoba. Nie możemy więc kierować naszego układu w jedną stronę, tylko do widowni wokół, co jest sporą trudnością* – tłumaczy Egurrola.

CZYTAJ TAKŻE: "START A FORE" W WYKONANIU MARGARET HYMNEM MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN 2014 [WIDEO] MŚ W SIATKÓWCE MĘŻCZYZN 2014. JAK WYKUPIĆ DOSTĘP, GDZIE OGLĄDAĆ? TRANSMISJE ONLINE I W TV

Oprócz publiczności znajdującej się na stadionie inaugurację obejrzą miliony osób przed telewizorami. Transmisja otwarcia będzie pokazywana na żywo w 168 krajach. Choreograf i juror programu „Mam Talent” ma nadzieję, że rozpoczęcie siatkarskiego mundialu zostanie zapamiętane na całym świecie i da przykład innym krajom, jak otwierać tego typu imprezy.

Po raz pierwszy mistrzostwa świata w siatkówce odbywają się na stadionie piłkarskim. Pierwszy raz na meczu otwarcia będzie tak ogromna widownia i otwarcie z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory, gdy oglądałem wszystkie otwarcia siatkarskich mistrzostwa świata, były one dość skromne. Teraz zobaczymy wielką inaugurację i mam nadzieję, że zapoczątkuje to nową tradycję – siatkówka trafi na stadiony i otwarcia będą takie, jak na mistrzostwach Europy w piłce nożnej czy mundialu. Cieszę się, że Polska jest prekursorem. Niesie to ze sobą ogromne oczekiwania, ale myślę, że damy radę i cele zostaną zrealizowane – stwierdza choreograf.

Inauguracja mistrzostw świata to także występy gwiazd muzyki. Przed meczem Polska-Serbia zaprezentują się Margaret i Cleo, a za całość oprawy muzycznej odpowiedzialny będzie DJ Adamus.

Muzykę na otwarcie przygotował DJ Adamus. Chciał, aby brzmiało to nowocześnie i światowo. Myślę, że świat zobaczy to, co Polska ma najlepsze – dodaje Egurrola.

Mistrzostwa świata w piłce siatkowej w Polsce potrwają do 21 września. Finał odbędzie się w katowickim Spodku. Oprócz Warszawy i Katowic mecze będą się odbywać w Bydgoszczy, Gdańsku, Sopocie, Łodzi, Krakowie oraz we Wrocławiu.

Źródło: Agencja Informacyjna Newseria Lifestyle

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×