"Akademia Pana Kleksa". Nowa adaptacja kultowej książki. W filmie Macieja Kawulskiego nie zabraknie Piotra Fronczewskiego

Filmowa adaptacja "Akademii Pana Kleksa" stała się kultowym filmem. Piotr Fronczewski w roli szalonego Pana Kleksa podbił serca młodych widzów. Teraz zobaczymy współczesną wersję tej historii. Film powstanie pod okiem Macieja Kawulskiego. Kto zagra ekscentrycznego nauczyciela?

Multimedia

"Akademia Pana Kleksa" to znana książka Jana Brzechwy. Przedstawia ona historię przygód Adama Niezgódki, który trafia do wyjątkowej szkoły prowadzonej przez Ambrożego Kleksa. Ekscentrycznemu nauczycielowi najbardziej zależy na tym, aby poruszyć wyobraźnię jego uczniów. W latach 80. wielbiciele twórczości Brzechwy doczekali się ekranizacji, w której w tytułowego Pana Kleksa wcielił się Piotr Fronczewski. Jak podaje portal Wirtualne Media powstanie nowa wersja tego znanego filmu. Jego produkcją ma zająć się Open Mind Production, a rola reżysera została powierzonaMaciejowi Kawulskiemu, o którym było ostatnio naprawdę głośno za sprawą filmu "Jak pokochałam gangstera".

Film "Jak pokochałam gangstera" znalazł się światowym rankingu NetflixaZobacz więcej

Piotr Fronczewski w nowej "Akademii Pana Kleksa"?

Nowa "Akademii Pana Kleksa" ma być kierowana nie tylko do dzieci, ale również do dorosłych. Znane już przygody Adasia zobaczymy we współczesnej wersji. Nie zabraknie również Piotra Fronczewskiego. Aktor nie wystąpi już w roli Pana Kleksa, lecz wcieli się w innego bohatera.

Owszem, pan Fronczewski wystąpi w filmie, ale nie w roli profesora. Więcej nic nie mogę zdradzić – jak podaje informator "Super Expressem" związany z castingami.

Praca nad filmem idzie pełną parą. Niedawno w Internecie pojawiły się informacje na temat castingu. Twórcy poszukują dzieci w wieku od 8 do 15 lat niezależnie od płci oraz doświadczenia aktorskiego. Przesłuchania odbędą się12 i 13 lutego w Katowicach. Zgłoszeń miało pojawić się naprawdę dużo.

Otwarte castingi są w Polsce rzadkością, dlatego spodziewamy się ogromnego zainteresowania. Chcemy dać szansę każdemu, kto chciałby spróbować swoich sił w aktorstwie. Dobrze się do tego przygotowaliśmy. Na młode aktorki i aktorów będzie czekało aż 8 ekip filmowych. Planujemy spotkać się z ponad 2 tysiącami kandydatów i kandydatek – wypowiedź Kawulskiego przytacza portal Wirtualna Polska.

Jesteście ciekawi nowej wersji "Akademii Pana Kleksa"?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×