Akcja Katolicka przeprasza Dodę!

Akcja Katolicka przyznała się do pomyłki. "Przepraszamy zatem za błędną informację w tej kwestii."

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE: WYPADEK DODY NA KONCERCIE: TO BYŁ TYLKO I WYŁĄCZNIE WYPADEK DODA MIAŁA WYPADEK! SPADŁA ZE SCENY

W sierpniu Doda miała wystąpić na Święcie Papryki w Klwowie. Lokalny oddział Akcji Katolickiej starał się doprowadzić do odwołania koncertu, argumentując, że piosenkarka podczas występów obraża uczucia religijne, przez wyśmiewanie Biblii, napisanej przez "naprutych winem i ziołami" apostołów. Teraz Akcja Katolicka przeprasza Dodę!

Na stronie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej ukazało się następujące sprostowanie:

"*W wystosowanym przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Klwowie proteście przeciw koncertowi p. Doroty Rabczewskiej, który miał miejsce w naszej miejscowości w dniu 11.08.2013, użyliśmy sformułowania, iż artystka w przeszłości obrażała na koncertach uczucia religijne katolików, m.in. swoimi wypowiedziami o Piśmie św., za co została skazana prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie w 2012 r., gdy tymczasem wspomniany wyrok faktycznie nie odnosił się do zachowań podczas koncertów, lecz słów wypowiedzianych na temat Biblii w wywiadzie udzielonym przez p. Dorotę Rabczewską dla serwisu internetowego "Dziennik.pl". Przepraszamy zatem za błędną informację w tej kwestii.

Sławomir Szymczyk, Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Klwowie*". CZYTAJ TAKŻE: DODA POMAGA CHORYM DZIECIOM DODA, PIRÓG I HERBUŚ MANIFESTOWALI PRZECIWKO GMO [ZDJĘCIA]

Także lokalny zarząd organizacji:

"*Jako Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej wyrażamy ubolewanie, iż zamieszczając treść protestu, nie wykazaliśmy należytej staranności, by sprawdzić prawdziwość wszystkich zawartych w nim informacji.

Jerzy Skórkiewicz Prezes DIAK w Radomiu*".

Komentarze

Skomentuj
  • gloryseeker (gość)

    Nie przeprasza Dody tylko przeprasza za błędne informacje. Za takie nagłówki powinni wylewać dziennikarzy. Nagłówek sugeruje zupełnie inne wydarzenie.

    15.09.2013 17:18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×