Aktorzy, którzy zagrali kilka ról w tym samym serialu. Zauważyliście to?

Czasem, zdarza się, że jeden aktor gra wiele różnych ról w tym samym serialu. Dlaczego tak się dzieje? Stacje telewizyjne myślą, że uważni widzowie tego nie zauważą? Przedstawiamy Wam kilka takich niedopatrzeń w polskich serialach - ci aktorzy zagrali kilka ról w tym samym serialu!

Multimedia

Aktorzy, którzy zagrali kilka ról w tym samym serialu

W polskich serialach, które trwają wiele lat i powstają coraz to nowe sezony, zdarza się, że jeden aktor gra kilka ról. Czasem są to role małe, drugoplanowe, ale różniące się od siebie. Bywa też tak, że aktor czy aktorka, którzy zagrali wiele lat temu małą rolę, później dostają znacznie większą, na wiele odcinków. Niektórzy w ogóle tego nie zauważają, ale spostrzegawczy fani, czasem nie są zadowoleni z takich rozwiązań.

Przez 13 lat dorastał na oczach telewidzów. Tak wyglądał serialowy Tomek na początku swojej przygody z serialem!Zobacz więcej

Wielu aktorów przyjmuje epizodyczne role w serialach na początku swojej kariery, myśląc, że pomoże im to stać się bardziej znanym. Zaś później, gdy stają już się sławni, twórcy namawiają ich do powrotu do produkcji. Tylko czasem fani są bardziej pamiętliwi niż mogłoby się zdawać.

W których serialach jeden aktor grał wiele różnych ról?

Dzieje się to głównie w popularnych serialach, które trwają już od wielu lat. Na pewno takie praktyki miały miejsce w serialu „Ojciec Mateusz”. Ponieważ w każdym odcinku rozwiązywana jest inna zagadka kryminalna, pojawiają się też nowe postaci. Serial ma już 264 odcinki i trwa od 10 lat, dlatego jest to zrozumiałe, że twórcy angażują tych samych aktorów, myśląc, że nie zostanie to zauważone.

Najlepsze polskie seriale według czytelników! Ten ranking stworzyli widzowieZobacz więcej

Podobnie wygląda sprawa z „Na dobre i na złe”. Serial, który gości na naszych ekranach od 19 lat, również wykorzystuje tych samych aktorów do różnych ról. Podobnie jak w „Ojcu Mateuszu”, w każdym odcinku występują nowe postaci, a związane jest to z różnymi przypadkami medycznymi, którymi zajmują się lekarze z Leśnej Góry. Takie „wpadki” zdarzają się także w telenowelach jak „M jak miłość”.

W galerii przedstawiamy Wam kilka takich przykładów. Zauważyliście to?

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Ja1975 (gość)

  Komisarz Alex , ten co jest teraz policjantem, wcześniej pracował w hotelu. Tylko w Polsce taką karierę się robi??? Beznadzieja z tymi samymi aktorami. Myślą że widz to kretyn, zero szacunku.

  07.12.2022 18:42
 • Sylwia (gość)

  Wiesław Drzewicz grał w 07 aż trzy różne postaci, to samo aktor zwany Gaborem.

  14.10.2021 18:57
 • P (gość)

  Ranczo Cezary Żak jako ksiądz i wójt

  09.10.2021 16:25
 • Joa (gość)

  Jedyny serial, który tak naprawdę oglądam to "Ojciec Mateusz" i np. aktorka grająca Darię (matkę Dominika) występowała jako 3 różne postacie. Była żoną żołnierza, pracownicą szpitala i Darią. Zresztą akurat w tym serialu to nagminne.

  24.09.2021 04:07
 • Aleksandra (gość)

  Jacek Knap w "O mnie się nie martw jako Mecenas Artur Szulc / Kozłowski / Andrzej Fabijański

  01.09.2021 09:32
 • P. (gość)

  Leszek Herdegen w "Stawce" jako oficer brytyjski (" Bez Instrukcji") i Von Vormann ("Hasło") , nie mówiąc o Bronisławie Pawliku grającego co rusz kogoś innego .

  14.10.2020 17:35
 • Fanka_24 (gość)

  W na dobre i na złe dwa razy grała Amelia Czaja, pierwszy raz w 549 odcinku, córkę pacjenta, a potem już nie pamiętam od którego odcinka gra Matylde

  06.09.2019 20:58
 • Alleluja (gość)

  A Darisz Gnatowski (Boczek) też grał 2 razy w na dobre i na złe raz grał pracownika kolei chorego na cukrzycę a pitem muzyka i w ojcu Matuszu jeszcze wielu aktorów o których zapomnieli.

  14.07.2019 23:52
 • Jadzia (gość)

  A Karolina Gorczyca w Komisarzu Alexsie?To dopiero przegięcie!!!

  29.12.2018 17:25
 • Ja3 (gość)

  Zapomnieliscie jeszcze o Antonim Królikowskim, który grał w na dobre... raz biednego chłopca, który ma niepełnosprawnych rodziców a później przestępcę

  29.12.2018 16:43
 • Lord (gość)

  Chyba najlepiej to widać w serialu 07 zgłoś sie. Tam były dwie różne genialne postacie odegrane przez Piotra Fronczewskiego. Obie na koniec odcinka zginęły.

  29.12.2018 15:30
 • Kasi (gość)

  Ale chyba między jednym odcinkiem a drugim było kilka ładnych lat różnicy!!! Przede wszystkim chodzi mi o serial na dobre i na złe. Z dupy artykuł

  29.12.2018 14:00

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×