Aktorzy o najnowszej produkcji Ridleya Scotta "Exodus: Bogowie i Królowie" [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Najnowszy film Ridley'a Scotta zachwyca rozmachem, estetyką dopracowaną w najmniejszym szczególe i doskonałą grą aktorską. "Exodus: Bogowie i Królowie" w kinach od 9 stycznia.

Multimedia

Christian Bale o roli Mojżesza - Historia Mojżesza jest jedną z najważniejszych biblijnych opowieści. Jego postać jest ważna nie tylko dla chrześcijan, ale też muzułmanów. Zafascynowała mnie złożoność jego natury. Dzięki wierze odnajduje w sobie duszę wojownika, który walczy w imię wolności i Boga. Był pełen sprzeczności. Wierzył, ale nie bez zastrzeżeń, wahał się, a jednocześnie dopinał swego, był wojownikiem, ale wyzwolił tysiące ludzi. To jedna z najbardziej intrygujących postaci, z jakimi się spotkałem i w jakie miałem okazję się wcielić - mówi Christian Bale, który przygotowywał się do roli, czytając Biblię i Koran. Przyznaje, że obejrzał też dwa filmy, poruszające kwestię religii i historii. - Są dość niecodzienne – to "Historia świata. Część pierwsza" Mela Brooksa i "Żywot Briana" Monty Pythona - mówi aktor.

CZYTAJ TAKŻE: "EXODUS: BOGOWIE I KRÓLOWIE" W KINACH OD 9 STYCZNIA [WIDEO] RIDLEY SCOTT OSKARŻONY O RASIZM ZA ZBYT BIAŁEGO MOJŻESZA [WIDEO]

Scott współpracuje z Balem od lat. Przed rozpoczęciem zdjęć do „Exodusu” aktor wystąpił w „Zrodzonym w ogniu” produkcji Scott Free – wcielił się w postać hutnika. Reżyser uważa, że tamta rola przygotowała go do roli Mojżesza. Scott mówi o występie Bale'a, że wspaniale wypadł jako lider pełen pasji: - Świetnie się z nim pracuje. Zaskakiwał mnie każdego dnia. Dużo od niego wymagałem i dał mi więcej, niż mogłem się spodziewać. Mojżesz to ikona, a jednocześnie należało go pokazać, jako człowieka. To serce filmu.

Joel Edgerton o roli Ramzesa Ramzes i Mojżesz dorastali jak bracia. Ramzes został faraonem, a Mojżesz jego zaufanym doradcą. Kiedy Ramzes dowiedział się o pochodzeniu Mojżesza, wyparł się go i wysłał na pustynię, gdzie czekała go niemal pewna śmierć.

- Ramzes ma władzę absolutną, która go skorumpowała. Wierzy, że jest bogiem - mówi Joel Edgerton. Mimo że Ramzes to postać negatywna, Scott i Edgerton pragnęli pokazać jego złożoność. - Łączy go silna więź z Mojżeszem i wyparcie się go nie było dla niego łatwe. Miłość do żony i syna również pokazuje inną stronę jego osobowości. - mówi reżyser. Ridley Scott poznał Edgertona kręcąc „Królestwo niebieskie”. - Joel ma w sobie charyzmę, jest świetnie zbudowany, a do tego mądry i ciepły. Świetnie wypadł w roli faraona. Ramzes to czarny charakter, ale nie pozbawiony dobra. Joel fantastycznie oddał różne strony jego natury. - mówi Scott. Bale chwali kolegę i jego zaangażowanie: - Rola Ramzesa jest najtrudniejsza. Joel wspaniale zagrał człowieka, który jest arogancki i dzierży nieograniczoną władzę. Aktor przyznaje, że Ramzes ma tak wybujałe ego, że uważa się za boga: - Brakuje mu empatii. Jest tyranem i dyktatorem, ale wierzy w to, w co wierzono w tamtych czasach. Ramzes zaczyna budować swoje miasto i jest zachwycony przepychem. Nad ciężko pracującymi niewolnikami stoi ogromna rzeźba faraona, którą wzorowano na Edgertonie. CZYTAJ TAKŻE: CHRISTIAN BALE ZAGRA MOJŻESZA W NAJNOWSZYM FILMIE RIDLEY'A SCOTTA [WIDEO] FILM "EXODUS: BOGOWIE I KRÓLOWIE" ZAKAZANY W EGIPCIE [WIDEO]

Jozue Aarona Paula Aaron Paul znany z serialu „Breaking Bad” wcielił się w Jozuego – niewolnika, który pomaga Mojżeszowi wyprowadzić Izraelitów z Egiptu. Scott spotkał się z Paulem w Londynie na dzień przed rozdaniem nagród Emmy. - Ridley to wulkan energii, który zaraża wiarą w swoje projekty. Jest świetnym reżyserem, który potrafi pokazać niezwykłe światy - mówi aktor. Poznajemy Jozuego jako młodego niewolnika, którego brutalnie ukarano. Wiele lat później dołącza do Mojżesza i pomaga mu uwolnić niewolników. - Po latach niewoli jest gotowy do walki z oprawcami - mówi aktor. Niewolnicy nie mają broni poza łukami i strzałami. Paul przygotowywał się do roli, biorąc lekcje łucznictwa. - Obdarzył swojego bohatera powiewem świeżości. Wczuł się w rolę i wypadł wspaniale - mówi reżyser.

"Exodus: Bogowie i królowie" Gatunek: dramat Produkcja: Hiszpania/USA/Wielka Brytania Reżyseria: Ridley Scott Scenariusz: Steven Zaillian, Adam Cooper, Bill Collage, Jeffrey Caine Obsada: Christian Bale, Joel Edgerton, John Turturro, Sigourney Weaver, Ben Kingsley

Premiera 9 stycznia 2015

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×