Aleksandra Woźniak, czyli Kasia z "13 posterunku". Jak dziś wygląda i co robi gwiazda pierwszego polskiego sitcomu?

Aleksandra Woźniak w latach 90. była jedną z największych gwiazd polskiej telewizji. Rola Kasi w serialu "13 posterunek" przyniosła jej ogromną sławę, ale też przyczyniła się do przystopowania jej kariery. Jak po latach wygląda Aleksandra Woźniak? Czym zajmuje się obecnie?

Multimedia

"13 posterunek" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali komediowych. W jednej z głównych ról mogliśmy oglądać Aleksandrę Woźniak. Aktorka wcielała się w policjantkę Kasię, której znakiem rozpoznawczym były długie nogi.

"13 posterunek" kończy 21 lat! Co działo się w pierwszym odcinku najstarszego polskiego sitcomu? [GALERIA]Zobacz więcej

W latach 90. wydawało się, że świat telewizji stoi przed Aleksandrą Woźniak otworem, widzowie ją uwielbiali, ale aktorka nie przebierała jednak w scenariuszach. "13 posterunek" sprawił, że gwiazda Aleksandry Woźniak przygasła. Aktorka wystąpiła jeszcze w "Plebanii", "Szpitalu na perypetiach", "Daleko od noszy". Ostatni raz na ekranie mogliśmy ją oglądać w 2017 roku, w małej rólce w serialu „Klan”.

Aleksandra Woźniak żałuje roli Kasi z "13 posterunku"!

Aleksandra Woźniak obecnie niechętnie rozmawia o serialu "13 posterunek". Aktorka uważa, że hitowa produkcja sprzed lat z Cezarym Pazurą w roli głównej, zaszufladkowała ją i przyczyniła do przystopowania jej kariery.

Na casting do tej produkcji poszłam w dżinsach... Wedle scenariusza moja postać miała mieć normalny mundur ze spódnicą o przepisowej długości i tak było w pierwszych kilku odc, do momentu kiedy nie zaczęliśmy kręcić odcinka z biskupem. Grana przeze mnie postać, chcąc zrobić dobre wrażenie, jak to w komedii absurdu bywa, włożyła krótką spódniczkę. Jak scenarzysta mnie zobaczył, postanowił, że Kasia już zawsze będzie nosiła mini. Osobiście jestem średnio zadowolona, że kazano mi eksponować nogi, bo one w dużym stopniu odwracały uwagę widza od mojej gry aktorskiej - napisała Aleksandra Woźniak na swoim facebookowym profilu.

Polskie seriale z lat 90. Jakie produkcje trafiły na ekrany ponad 20 lat temu?Zobacz więcej

Jakiś czas temu w rozmowie z serwisem Plejada.pl, Aleksandra Woźniak przyznała wprost, że żałuje występu w serialu "13 posterunek".

Gdybym wiedziała, co się wydarzy później, nie zagrałabym w "13 posterunku". Wcześniej moja droga zawodowa wyglądała zupełnie inaczej. [...] myślę, że gdyby nie szufladka "13 posterunku", miałabym dużo więcej okazji, by się wykazać. Aktorom serialowym rzadko składane są propozycje wzięcia udziału w ambitnych projektach. Nie mają nawet szansy, żeby dostać się na casting do poważnego filmu - powiedziała aktorka.

Aleksandra Woźniak obecnie

Aleksandra Woźniak ma dziś 44 lata i jak sama mówi, najważniejsza jest dla niej teraz rodzina. Jest matką bliźniaczek Anny i Julii. Kilka lat temu porzuciła aktorstwo na rzecz... psychologii. Marzy o tym, aby otworzyć własny gabinet psychologiczny.

Skończyłam germanistykę i przez kilka lat pracowałam jako dyplomowany tłumacz. Obecnie kończę psychologię na Uniwersytecie w Sopocie i za półtora roku chcę otworzyć swój gabinet. Z tym wiążę swoją przyszłość – wyznała Woźniak w rozmowie z „Rewią”.

W galerii możecie zobaczyć, jak zmieniła się Aleksandra Woźniak, czyli Kasia z "13 posterunku"! Chcielibyście ją znowu zobaczyć na ekranie?

TOP15 seriali lat 90. Oglądaliście wszystkie? [GALERIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×