"Alicja w Krainie Czarów", czyli zachwycająca wizualnie wersja najsłynniejszej książki [RECENZJA]

Alicja trafia do magicznej krainy, gdzie spotyka Szalonego Kapelusznika, Czerwoną Królową, Białą Królową, Waleta Kier i wielu innych bohaterów, z którymi przeżyje niezwykłe przygody.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Kolejna próba filmowej interpretacji jednej z najsłynniejszych książek w historii literatury.Tym razem podjął ją sam Tim Burton, mroczny książę Hollywood, którego wyobraźnia plastyczna wydaje się nie mieć granic. I tym razem jest podobnie - wizualnie jego "Alicja w Krainie Czarów" jest naprawdę zachwycająca. Aktorsko również jest znakomicie: Johnny Depp (to już siódmy jego film z Burtonem!) jako Szalony Kapelusznik, Helena Bonham Carter (prywatnie żona Burtona) trzęsie całym bajkowym światem jako Czerwona Królowa, zwana też "Krwawym czerepem", a jej przeciwniczkę Białą Królową zagrała Anne Hathaway. Także kreująca główną rolę początkująca Mia Wasikowska odnajduje się całkiem nieźle. Gorzej z czarodziejskim klimatem, który w filmie gdzieś całkowicie zaginął.

"Alicja..." wydaje się być po prostu efektowną zabawką, ale pozbawioną wszystkich tych trudno definiowalnych smaczków, które powodują, że jest to produkcja, którą chce się jeszcze raz obejrzeć. Wielka szkoda!

Piotr Radecki

Film fantasy USA 2010, reż. Tim Burton

"Alicja w Krainie Czarów" w tv - sprawdź datę emisji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×