"'Allo 'Allo!". Dziń dybry - przypominamy serialową wojenną satyrę, którą pokochały miliony! Jak zmienili się bohaterowie?

Wojenna satyra na najwyższym poziomie, kolorowy wachlarz bohaterów i ich kultowe powiedzonka "Dziń dybry", "Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać" czy "Ty głupia kobieto". Serial 'Allo 'Allo! pokochały miliony. Zobaczcie, jak zmienili się bohaterowie serialu!

Multimedia

'Allo 'Allo! to angielski serial komediowy z lat 1982–1992, który mimo upływu lat nadal cieszy się niezwykłą popularnością wśród polskiej publiczności. Uniwersalność jego humoru sprawia, że od lat przyciąga przed telewizory przedstawicieli wielu pokoleń i bawi nawet tych, których nie było nawet na świecie, kiedy seria powstawała. W Polsce po raz pierwszy wyemitowała go TVP2, a stało się to 6 listopada 1991 roku. Do tej pory ukazało się 9 sezonów (85 odcinków) serialu oraz kilka odcinków specjalnych. Co ciekawe, powtarzane w nieskończoność teksty bawią do dzisiaj, a zagmatwana czasami fabuła wcale nie przeszkadza widzom w odbiorze. 'Allo 'Allo! to przede wszystkim kultowe gagi i groteskowe postaci.

'Allo 'Allo!, czyli galeria kultowych postaci

Akcja serialu rozgrywa się Cafe Rene, w małym miasteczku w okupowanej podczas II wojny światowej Francji, spotykają się działacze francuskiego ruchu oporu i niemieccy żołnierze. A pośród nich - jak między młotem a kowadłem - stara się odpowiednio znaleźć uroczy właściciel lokalu - Rene. Układa sobie dobre stosunki z jednymi i drugimi, a jednocześnie na zapleczu ukrywa dwóch brytyjskich lotników. Konspiruje, flirtuje, organizuje - co doprowadza do wielu zabawnych sytuacji. Kłopotów przysparzają mu też dzieła sztuki, które Niemcy chcą u niego przechowywać.

Mówi się, że to komedia brytyjska o Brytyjczykach, Francuzach i Niemcach. Powstała tu cała plejada wręcz kultowych postaci. Oprócz Rene, Michelle, Edith (żona Rene, która dość namolnie usiłuje bawić gości śpiewem, nie zdając sobie sprawy z faktu, że słuchu muzycznego nie ma za grosz) i Yvette (seksowna kelnerka, która ociera się o Rene przy każdym spotkaniu), jest tu doskonały gestapowiec Herr Otto Flick, sado-masochistyczna Helga (będąca typową aryjską pięknością i nosząca bieliznę w swastyki), niemieccy generałowie i genialna teściowa na poddaszu. Wiele wątków poruszanych w 'Allo 'Allo! to parodia innego brytyjskiego serialu - "Secret Army", wyświetlanego w BBC pod koniec lat 70.

Ronn Moss ma już 69 lat! Jak zmieniał się legendarny Ridge Forrester?Zobacz więcej

Jesteście ciekawi, jak zmienili się aktorzy, którzy wcielali się w głównych bohaterów? Zobaczcie naszą galerię!

'Allo 'Allo! hitem w mediach społecznościowych!

Choć od produkcji ostatniego odcinka 'Allo 'Allo! minęło ponad 25 lat, polscy widzowie nadal interesują się tym, jak potoczyły się losy aktorów odgrywających w nim główne role i jak oni sami zmienili się przez lata. W social mediach aż wrze od memów z udziałem bohaterów serialu, a najpopularniejsze posty o 'Allo 'Allo! na Facebooku potrafią osiągać ponad 2600 polubień, 300 udostępnień i 70 komentarzy. Co piszą fani o produkcji jego fani? "Świetny serial. Rene nie do pobicia. Policjant boski, Leclerk świetny", "Uwielbiałam zawsze ten serial - razem z mamą obydwie czekałyśmy na kolejne odcinki. Do tej pory kocham żarty w stylu tego serialu", "Serial z mojej młodości:-) i te "dziń dybry" do dzisiaj czasami mówię:-)" - to tylko niektóre komentarze internautów, dotyczące serialu.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×