„Alone: przetrwać najdłużej” - najśmielszy survivalowy eksperyment w historii telewizji już 19 czerwca na HISTORY

Uczestnicy eksperymentu wyposażeni w podręczne kamery zostają umieszczeni w różnych częściach wyspy, odizolowanych od siebie. Jedyną szansą nawiązania kontaktu z drugim człowiekiem jest decyzja o opuszczeniu programu. Mężczyźni mają wpływ wyłącznie na wybór ekwipunku, jaki znajduje się w ich plecakach – aby przetrwać, musi im wystarczyć ich zawartość.

Multimedia

Stawiają czoła bezlitosej i surowej dziczy – polują, budują schronienia oraz odpierają ataki drapieżników takich jak niedźwiedzie czy wilki. Zapuszczając się coraz głebiej w nieznane terytoria, zmierzą się z całkowitym odizolowaniem i wynikającym z niego obciążeniem psychicznym – dokumentując jednocześnie wszystkie doświadczenia kamerą video.

Ten, który przetrwa na wyspie najdłużej, zgarnie pół miliona dolarów.

„Alone: przetrwać najdłużej” to test męskiej woli przeżycia i odporności psychicznej

Uczestnicy eksperymentu:

Josh Chavez (32) – policjant – urodzony przywódca, w czasie wolnym od pracy zagorzały myśliwy uczęszczający na survivalowe kursy. Josh uważa się za urodzonego przywódcę, który ma szansę sprawdzić się w dziczy wyspy Vancouver. Udział w programie to dla niego więcej niż walka o wygraną, będzie to najlepszy test dla jego rozwijanych od lat umiejętności pozwalających na przetrwanie w każdych warunkach. Najbardziej obawia się opuścić swoją rodzinę: syna, córkę i ciężarną żonę.

Dustin Feher (38) – survivalowy samouk, poszukiwacz przygód, który ma na swoim koncie liczne samotne ekspedycje – od Krainy lśniących gór (w stanie Montana), aż po mroźną Alaskę. Dustin wie, że to, co czeka go na wyspie, jest niczym w porównaniu z jego dotychczasowymi wyprawami, al.  ma nadzieję, że właśnie one pomogą mu przetrwać. Nie może się doczekać przetestowania swoich umiejętności i wytrzymałości psychicznej. W domu czeka na niego żona i dwa ukochane psy.

Alan Kay (40) – strażnik służby więziennej, dzieciństwo spędził w lasach Georgii, gdzie budował szałasy i tropił zwierzynę – od najmłodszych lat fascynowały go zagadnienia związane z survivalem. Dziś wśród jego umiejętności wymienić można: ziołolecznictwo, walkę w ręcz, profesjonalne posługiwanie się nożem czy znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Alan zdaje sobie sprawę z tego, że na Wyspie mogą się zdarzyć rzeczy, których nie będzie w stanie kontrolować. Jest gotowy dać z siebie wszystko, dotrzeć do granic swoich możliwości – fizycznych, psychicznych i emocjonalnych. Wyjeżdżając na wyspę zostawił swoją żonę i dzieci.

Sam Larson (22) – z zawodu sprzedawca opon. Jego przygoda z survivalem zaczęła się dawno temu – już jako 14-latek brał udział w swojej pierwszej kajakowej ekspedycji. Podczas następnych wypraw przemierzał Arizonę oraz Nowy Meksyk. Sprzedał swoje auto, żeby kupić bilet do Arizony i przez miesiąc żyć w głuszy z mentorami przetrwania. Sam nie potrafi odmówić prawdziwej przygodzie, dlatego postanowił wziąć udział w eksperymencie na wyspie Vancouver. Podczas, gdy on próbuje przetrwać najdłużej ze wszystkich uczestników programu, jego żona oczekuje na niego w domu i jest w 7 miesiącu ciąży. Prawdopodobnie urodzi, kiedy nie będzie go przy niej.

Brant McGee (45) – żołnierz amerykańskiej armii, który pracował zarówno w straży wybrzeża, jako ratownik medyczny w załodze helikopterów wojskowych oraz jako artylerzysta. W swojej karierze prowadził lotnicze kursy przetrwania aż na kole polarnym. Zna wiele technik umożliwiających przeżycie w różnych warunkach – czy to na morzu czy na lądzie. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w Armii Brant wierzy, że podoła wyzwaniu. Prywatnie mąż i ojciec trzech córek.

Lucas Miller (32) – terapeuta, wychowany na farmie, blisko natury. W wieku 19 lat opuścił rodzinne gniazdo, aby zwiedzać świat i zagłębiać tajniki medycyny tradycyjnej, uprawy ziemi oraz życia w odosobnieniu. Kiedy zdiagnozowano u niego boreliozę dzięki naturalnej medycynie i jodze powrócił do zdrowia i wyruszył na wyprawę w Góry Skaliste. Lucas uważa, że eksperyment na wyspie Vancouver wzmocni go nie tylko psychicznie i fizycznie, ale również duchowo. Kibicują mu rodzice, liczne rodzeństwo z dziećmi oraz dziewczyna.

Mitch Mitchell (34) – z zawodu rzeźnik, który całe swoje życie był wzorowym skautem – pierwsze lekcje sztuki przetrwania pobierał od dziadka, w którego żyłach płynie indiańska krew. Należąc do Ruchu Skautów nabył wszystkie umiejętności potrzebne do przeżycia w dziczy – to właśnie na jednej z wypraw, uwięziony w lesie przez huragan, Mitch zrozumiał, że właśnie takie życie kocha. Podczas, gdy Mitch będzie sprawdzał swoją wytrzymałość – w domu czeka na niego żona i córka.

Joe Robinet (30) – od dziecka większość czasu spędzał pod gołym niebem budując szałasy i podglądając zwierzęta. Z czasem ukończył kolejne kursy, pozwalające mu lepiej poruszać się w dziczy. Dotychczas jego największym wyzwaniem była wyprawa na północ Ontario, gdzie samotnie spędził kilka dni w igloo walcząc z temperaturami poniżej zera. Z domu wpiera go żona i córka, a sam Joe pragnie wytrzymać na wyspie jak najdłużej.

Wayne Russell (47) – już w dzieciństwie czuł się w lesie jak w domu, razem z braćmi godzinami potrafił obserwować przyrodę i budować leśne schrony. Jako nastolatek urządzał sobie samotne wyprawy, sprawdzając czy przetrwa w dziczy z minimalnym ekwipunkiem zabranym z domu – właśnie wtedy nauczył się, jak łowić ryby, polować czy obrabiać surowe mięso. Wayne wierzy, że liczne umiejętności oraz wiedza pomogą mu dotrwać do końca serii. Z domu kibicuje mu życiowa partnerka oraz synowie.

Chris Weatherman (42) – pisarz science-fiction, który w swoich książkach roztacza postapokaliptyczne wizje przyszłości. Przez lata rozwijał umiejętności potrzebne do przeżycia w trudnych warunkach, sporo czasu spędził na rozmaitych wyprawach doskonaląc sztukę polowania i pogłębiając swoją wiedzę na temat medycyny naturalnej. Chris jest przekonany, że wytrwa na wyspie Vancouver do końca, jest bowiem obeznany w prymitywnych metodach polowań np. z użyciem łuku myśliwskiego. W domu czeka na niego żona i 3 córki.

Premierowe odcinki serialu „Alone: przetrwać najdłużej” w piątki od 19 czerwca godz. 4:00 w nocy i o 18:00 na HISTORY (emisje odcinków zsynchronizowane z programem w USA o 4:00)

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×