Amazon Prime Video po polsku! To początek europejskiej ekspansji serwisu VOD?

Amazon Prime Video to serwis streamingowy, który zadebiutował w Polsce w grudniu 2016 roku. Nie było to jednak spektakularne wejście na polski rynek, Amazon stopniowo dostosowywał swoją platformę do polskich widzów. Dopiero w połowie 2018 roku doczekaliśmy się polskiej wersji językowej. Jakie zmiany zaszły na stronie i co dalej z Amazon Prime Video w Polsce?

Multimedia

Amazon Prime Video już po polsku! 21 sierpnia 2018 roku internauci odwiedzający stronę serwisu streamingowego zostali powitani słowami „Witaj na Prime Video”. Światowy lider sprzedaży internetowej, a od kilku lat inwestujący również w usługę wideo na żądanie stał się bliższy polskim użytkownikom dzięki polskiemu interfejsowi. Czy to początek europejskiej ekspansji?

Cena za korzystanie z serwisu wzrośnie? Co wiemy o nowym planie abonamentowym? Zobacz więcej

Początki Amazon Prime Video w Polsce sięgają grudnia 2016 roku, kiedy odbyła się (równocześnie w 200 krajach na świecie) premiera motoryzacyjnego show Jeremy’ego Clarksona, Jamesa Maya i Richarda Hammonda „The Grand Tour”. Miesięczny abonament kosztował wtedy tylko 2,99 euro przez pierwszych 6 miesięcy. Przystępna cena robiła wrażenie, ale brak polskiego interfejsu wyraźnie odstraszał. Liczba dostępnych po polsku produkcji jednak sukcesywnie rosła, a od 21 sierpnia strona główna serwisu Amazon Prime Video jest już całości spolszczona. Po polsku możemy przeglądać również kategorie oraz ustawienia oraz większość opisów filmów i seriali. Dotyczy do również aplikacji na smart TV i urządzenia mobilne.

Amazon Prime Video - ile kosztuje?

Mimo spolszczenia interfejsu, za usługę Amazon Prime Video wciąż musimy płacić w euro. Nowi użytkownicy mogą przez 7 dni korzystać z serwisu za darmo. Subskrypcja przez pierwsze pół roku kosztuje tylko 2,99 euro (ok. 13 zł). Po tym okresie cena za korzystanie z niego wynosi 5,99 euro (ok.26 zł).

Amazon Prime Video - co oglądać?

W serwisie możemy oglądać m.in. takie produkcje telewizyjne jak: "Bosch", "Brytania", "Fortitude", "Goliath", "Mozart in the Jungle", "Red Oaks", "Sneaky Pete" i wspomniane wcześniej „The Grand Tour” a to oczywiście nie wszystko. Serwis coraz chętniej inwestuje w europejskie produkcje, czego przykładem mają być serial „Deutsch Les Landes” czy dokument „Six Dreams”. W przygotowaniu jest również serialowa wersja "Władcy Pierścieni".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×