"Ameryka Express" odcinek 12. Śpiewanie z Patrycją Markowską i ofiary dla Matki Ziemi. Odpadli Tomasz Karolak i Jakub Urbański! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Aż 700 km mieli do pokonania uczestnicy "Ameryka Express" w 12. odcinku. Dwie najszybsze pary dołączyły do Fit Loversów i w ostatnim odcinku będą rywalizować w finale! Kto to będzie?

Multimedia

"Ameryka Express" odcinek 12. - co się wydarzyło?

Para immunitetowa - Pamela i Mateusz (Fit Lovers) - wyruszyła na wycieczkę do Machu Picchu. Pozostałe pary ścigały się w kierunku Puquio, ale po drodze dostały smsa z informacją o kolejnej misji. Każda para musiała ułożyć tekst piosenki do słynnej na całym świecie melodii El Condor Pasa. Uczestnicy podczas tworzenia mieli za zadanie zainspirować się swoimi konkurentami.

Noc na pustyni i tajemnicze znaki z Nazca. Kto wywalczył miejsce w finale? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Prowadząca czekała w Puquio z najlepszą miejscową kapelą, a każda para musiała zaśpiewać piosenkę przy wspaniałym i donośnym akompaniamencie. Szef zespołu ocenił wykonanie, a Patrycja Markowska korzystając z dobrodziejstwa XXI wieku i szybkiego łącza internetowego oceniła tekst, który uczestnicy napisali podczas podróży. Sama też wyśpiewała nowo powstałe utwory. Najwyższą ocenę dostali Maciek i Ania.

Po skończonej misji pary ruszyły do Abancay. Bezludna w niedzielę droga, wijąca się na wysokości 4900 metrów nad poziomem morza, po raz kolejny nie sprzyjała podróżom autostopem. Zimno, głód i ogromne zmęczenie sprawiło, że następnego dnia w punkcie kontrolnym gry sytuacja była dosyć nerwowa. Udało się jednak opanować emocje i wszystkie pary wzięły udział w wieloetapowej rozgrywce, w której miały szansę wykorzystać zdobyte do tej pory informacje o Peru oraz poznać jeden z najstarszych rytuałów andyjskich ludów – składanie ofiary Matce Ziemi. Podczas quizu wiedzy o Peru niektórzy uczestnicy mieli szansę na własnej skórze przekonać się, co oznacza peruwiańskie niezadowolenie z niewiedzy przyjezdnych.

Tomasz Karolak: "Ten program jest manipulacją psychologiczną". Co go wykończyło? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Okazało się, że największym problemem było ułożenie paleniska po złożeniu ofiary. W końcu udało się to Oli i Dawidowi, którzy wygrali Amulet warty 10 tys. Po grze uczestnicy ruszyli w kierunku mety. Tuż przed metą czekała na nich ostatnia, banalnie prosta, misja. Wystarczyło zwinąć w ciasny kłębek kilkaset metrów wełnianej nitki. Pracę oceniła miejscowa tkaczka. Pierwsi na mecie pojawili się Ania i Maciek.

W 12. odcinku "Ameryka Express" odpadli Tomasz Karolak i Jakub Urbański!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • pierwszy finał z trzema parami mieszanymi (gość)

    I chyba o najniższej średniej wieku finalistów. Szkoda fajnego duetu Tomek i Kuba. Jakub- bardzo sympatyczny, mądry facet.

    22.11.2018 12:29

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×