Amy Adams w oscarowych przebojach i filmach o Supermanie. Zobacz jej najlepsze role!

Amy Adams znana jest z takich hitów jak m.in. "American hustle", "Człowiek ze stali", "Wielkie oczy" czy "Mistrz". Jej każda rola to prawdziwa perełka. Które świecą najjaśniej? Zobaczcie najlepsze role Amy Adams, która 20 sierpnia 2020 r. kończy 46 lat!

Multimedia

Amy Adams urodziła się 20 sierpnia 1974 roku we włoskim mieście Vicenza. To sześciokrotnie nominowana do Oscara i nagrodzona Złotym Globem aktorka, która zagrała wiele wybitnych ról, a z każdą kolejną zawiesza poprzeczkę coraz wyżej.

Aktorzy, którzy nigdy nie dostali Oscara. Kto wciąż czeka na statuetkę? Zobacz więcej

Ostatnio Adams zakończyła pracę na planie filmu Toma Forda "Nocturnal Animals", w którym wystąpiła z Jake’em Gyllenhaalem. Premiera obrazu opartego na motywach powieści "Tony i Susan" autorstwa Austina Wrighta z 1993 r. odbędzie się jeszcze w 2016 r. Aktorka pojawi się także w filmie "Story of Your Life" w reżyserii Denisa Villenueve’a. Wraz z nią w projekcie udział wezmą Jeremy Renner i Forest Whitaker. Film, którego akcja rozgrywa się po wylądowaniu kosmitów na Ziemi, opowiada o losach zrekrutowanej przez armię lingwistki (w tej roli Adams). Jej zadaniem jest ustalenie, czy kosmici mają pokojowe zamiary, czy stanowią zagrożenie. Premierę produkcji również zaplanowano na 2016 r.

Aktorka nawiązała współpracę z Trudie Styler i Celine Rattray z Maven Pictures przy produkcji filmu "Object of Beauty", w którym ma także wystąpić. Obraz powstaje w oparciu o powieść napisaną przez Steve’a Martina, opowiadającą o młodej, przedsiębiorczej dziewczynie, która z asystentki zatrudnionej w galerii sama staje się właścicielką galerii.

Netflix zapowiada nowy serial z Amy Adams w roli głównej! Tematem przewodnim... WalmartZobacz więcej

Adams można było oglądać także u boku Christopha Waltza w "Wielkich oczach" Tima Burtona, "American Hustle" Davida O. Russella wraz z Christianem Bale’em, Bradleyem Cooperem i Jeremym Rennerem, a także w obrazie "Ona" w reżyserii Spike’a Jonzego, w którym na ekranie towarzyszył jej Joaquin Phoenix. Wcześniej Adams pojawiła się w produkcji Paula Thomasa Andersona "Mistrz", w której zagrali także Phoenix i Philip Seymour Hoffman oraz w filmie "Fighter" Davida O. Russella, za który otrzymała trzecią nominację do Oscara w ciągu pięciu lat. Zagrała też w obrazie "Julie i Julia" w reżyserii Nory Ephron, w którym miała okazję ponownie współpracować z Meryl Streep. Wcześniej pracowała z nią i z Philipem Seymourem Hoffmanem na planie nominowanego do Oscara filmu Johna Patricka Shanleya "Wątpliwość", który przyniósł jej drugą nominację do Oscara. Pierwszą nominację do Oscara i do nagrody SAG dostała za rolę w filmie Phila Morrisona "Świetlik" z 2005 r.

Zobacz najlepsze kreacje aktorskie Amy Adams w naszej galerii! >>

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×