Angelina Jolie usunęła obie piersi!

Angelina Jolie przeszła podwójną mastektomię z obawy na duże ryzyko zachorowania na raka.

Multimedia

Mama Angeliny Jolie zmarła w wieku 56 lat na raka jajników, z którym walczyła ponad 10 lat. Gwiazda bardzo przeżyła śmierć mamy i ubolewa nad faktem, iż tylko niektóre z jej dzieci miały okazję poznać babcię.

  • Posiadam wadliwy gen, BRCA1, który drastycznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi i jajników - mówi aktorka.

Lekarze ocenili, że ryzyko zachorowania na raka piersi w przypadku Angeliny Jolie wynosi aż 87 procent, zaś na raka jajników - 50 procent.

  • Kiedy dowiedziałam się, jaka jest prawda, zdecydowałam się zminimalizować ryzyko zachorowania, jak tylko się da. Podjęłam decyzję o poddaniu się podwójnej masektomii. Zaczęłam od piersi, bo ryzyko raka piersi jest u mnie wyższe niż ryzyko raka jajnika - czytamy w szokującym artykule "Mój medyczny wybór" w "The New York Times".

27 kwietnia aktorka zakończyła wszystkie niezbędne do masektomii procedury. Angelinie udało się przez ten czas wszystko zachować dla siebie i kontynuować pracę.

Jolie zdecydowała się opowiedzieć o wszystkim, ponieważ ma nadzieję, że inne kobiety skorzystają z jej doświadczenia.

Gwiazda dokładnie opisuje wszystkie operacje, które przeszła od 2 lutego tego roku. Zaczęło się od usunięcia sutków. Następnie usunięto tkankę łączną, która wypełnia piersi. Po 9 tygodniach Angelina poddała się operacji rekonstrukcji piersi. Gwiazda zaznacza, że efekt końcowy jest piękny.

Jolie podkreśla, że przez cały czas był z nią jej partner, Brad Pitt.

  • Był ze mną w każdej minucie trwania wszystkich operacji. Udało nam się znaleźć także chwile, by razem się śmiać - wyznaje Angelina.

  • Zdecydowałam się opowiedzieć moją historię, ponieważ jest wiele kobiet, które nie wiedzą, że mogą walczyć z rakiem. Mam nadzieję, że poddadzą się testom genetycznym, a jeśli okaże się, że są w grupie ryzyka, będą wiedziały, że mają wybór - kończy swoje wyznanie Angelina Jolie.

Komentarze

Skomentuj
  • ... (gość)

    Angelina bez cycków, teraz ma dwa plastikowe placki ;( Wszyscy mówią, że brad pit, a to nieprawda bo był z nią...

    14.05.2013 21:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×